Przejdź do treści
08:38 Po południu na Polach Grunwaldzkich odbędzie się inscenizacja bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. W plenerowym widowisku historycznym wystąpi 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich
08:23 Eurostat: imigracja do Unii Europejskiej spowodowała w zeszłym roku wzrost liczby ludności UE do rekordowych 450,4 mln
07:53 12 lipca jest ustanowionym w 2015 r. przez Sejm Dniem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 r. W sobotę z tej okazji zostanie otwarty Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, który powstał w Muzeum Pileckiego w Augustowie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Gosek oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz.18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia wobec Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Szymon Szynkowski vel Sęk: Nie mnie płakać nad PO, im jest im gorzej, tym lepiej jest dla obywateli

Źródło: Telewizja Republika

Gościem redaktora Aleksandra Wierzejskiego w programie „Prosto w oczy” był poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk. Głównymi tematami rozmowy było aresztowanie Gawłowskiego oraz konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

Redaktor zaczął rozmowę od przywołania sprawy zatrzymania sekretarza generalnego PO. Poseł wskazał, że jest to bardzo ważna postać w strukturach PO, mimo, że nie pokazywał się zbyt często w mediach, sprawował ważne stanowisko.

- Nie był może pierwszoplanową postacią, bo mało występował w mediach ale był sekretarzem generalnym więc był bardzo ważną osobą w partii. Jeśli osoba pełniąca taką funkcję trafia za kratki i dopiero ma być debata czy go odwołać, pokazuje to w jakim stanie jest ta formacja obecnie – stwierdził.

- Halicki powiedział na konwencji, że PO chce iść drogą Hanny Gronkiewicz-Waltz, myśląc, że wygra wybory oczywiście, ale to pokazuje ich prawdziwy tok działania, jeśli chcą iść drogą czyścicieli kamienic. Nie mnie płakać nad PO, im jest im gorzej, tym lepiej jest dla obywateli Polski – oznajmił Szynkowski vel Sęk.

- Mnie dziś zastanawia, że gdy stawiano zarzuty Gawłowskiemu, mówiono, że prokuratura jest pod wpływem politycznym, ale na szczęście to sąd to rozstrzygnie sprawę. Teraz gdy sąd zadecydował o szczególnym środku zapobiegawczym jakim jest areszt, to okazuje się, te że sąd też nie jest niezależny. To coś niewiarygodnego. Jeśli coś odpowiada PO to jest niezależne i obiektywne ale jeśli jest decyzja wbrew PO to jest PiS-owska i upolityczniona – powiedział poseł.

Członek Prawa i Sprawiedliwości był jedną z osób, która tak jak premier Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński, wyruszył w Polskę, by spotykać się z mieszkańcami. Przekazał, o co pytali go przede wszystkim mieszkańcy miejscowości, w której był.

- Byłem w Nakle nad Notecią, wybieram się też na Podkarpacie w najbliższy weekend. Naszą ambicją jest słuchać polaków, pokazywać co zrobiliśmy ale i wsłuchiwać się w potrzeby. Jesteśmy po to by służyć. W Nakle, pytano mnie czy prokuratura nie powinna szybciej podejmować działań. Ja tłumaczyłem, że prokuratura jest niezależna i działa wg swoich zasad i tempa. Wymagana jest cierpliwość i wszystkich którzy oczekują pilnych działań o nią proszę. Ważne jest zebranie mocnego materiału dowodowego jak w sprawie Gawłowskiego, by móc postawić mocne zarzuty – stwierdził poseł.

Usunięto obraz.

Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział w rozmowie z redaktorem Wierzejskim, że głównym celem konwencji PiS było podsumowanie dotychczasowych działań rządu oraz zaprezentowanie nowych projektów - „Piątki Morawieckiego”. Gość studia Telewizji Republika podkreślił także, jak ważną propozycją jest obniżenie CIT.

- CIT będzie najniższy ze wszystkich krajów UE. Kiedy pierwszy raz obniżyliśmy go z 19 do 15 proc. to wpływy do państwa wzrosły. Przedsiębiorcy wyszli z szarej strefy. Chcieli byśmy tez obniżyć VAT ale nie da się zrobić wszystkiego naraz – stwierdził poseł Szynkowski vel Sęk.

Poseł zapowiedział, że niebawem zostaną zaprezentowani kandydaci na prezydentów dużych miast.

Telewizja Republika

Wiadomości

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Zmiany w Radzie Programowej TVP w likwidacji

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Ukraina dokonała kolosalnego militarnego przełomu

Jasna Góra: wsparcie dla Ruchu Obrony Granic

Rząd zakazał projekcji filmu LGBTQI. Nie akceptują żadnej formy tej propagandy

Historyczny apel prezydenta (elekta) Polski do prezydenta Ukrainy

Maraton pytań i "nie pamiętam": bliska współpracowniczka Bidena pod lupą Kongresu

USA mają nowego partnera w Afryce. Dostęp do nieoszacowanych złóż

Papugi z angielskiego zoo obrażały zwiedzających! Zostały usunięte

Podali przyczynę katastrofy lotu Air India 171

Trump o powodzi w Teksasie: nigdy nie widziałem czegoś takiego

Rosja oficjalnie określiła Francję jako swojego głównego przeciwnika w Europie

Tusk się pogubił? Najpierw mówi, że problemu nie ma, potem zamyka granicę!

TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Najnowsze

Robert Ruchała rozbawił Amerykanów znaczeniem swojego nazwiska

Jasna Góra: wsparcie dla Ruchu Obrony Granic

Rząd zakazał projekcji filmu LGBTQI. Nie akceptują żadnej formy tej propagandy

Historyczny apel prezydenta (elekta) Polski do prezydenta Ukrainy

Maraton pytań i "nie pamiętam": bliska współpracowniczka Bidena pod lupą Kongresu

Zmiany w Radzie Programowej TVP w likwidacji

Brigitte Macron "zdruzgotana" po orzeczeniu sądu. Chodzi o jej płeć

Ukraina dokonała kolosalnego militarnego przełomu