Szydło po spotkaniu z May: Zadeklarowałyśmy, że będziemy pogłębiać dobre relacje między Polską i Wielką Brytanią

– Sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii po Brexicie, będzie oparta na wzajemności. Będzie taka sama jak Brytyjczyków mieszkających w Polsce – powiedziała na wspólnej konferencji prasowej z Theresą May, premier Beata Szydło.
Premier Beata Szydło, po spotkaniu z szefową rządu Wielkiej Brytanii, Theresą May, powiedziała, że "relacje z Wielką Brytanią będą nastawione na silne pogłębianie wzajemnej współpracy". Dodała, że Polska szanuje suwerenną decyzję narodu brytyjskiego, dotyczącą opuszczenia Unii Europejskiej. Beata Szydło przyznała, że "Unia Europejska musi wyciągnąć wnioski z Brexitu" oraz "podjąć temat koniecznych zmian i reform, aby spełniać oczekiwania Europejczyków".
Szefowa polskiego rządu powiedziała także, że wraz z premier Wielkiej Brytanii, rozmawiała o sytuacji Polaków mieszkających w tym kraju. – Sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii po Brexicie, będzie oparta na wzajemności. Będzie taka sama jak Brytyjczyków mieszkających w Polsce – wskazała Beata Szydło. Przyznała, że z Theresą May zadeklarowały, że będą "pogłębiać dobre relacje między Polską i Wielką Brytanią".
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
O sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj rozmowy Theresy May z premier Szydło
Najnowsze

Prezydent uderza w koalicję 13 grudnia: od rana mamy do czynienia z festiwalem prowokacji chamstwem

Lubuski PiS ostrzega przed migrantami. "Przyjadą tu zdrowe byczki"
TYLKO U NAS

Wypuścili Cybę, a matkę szantażują odebraniem dziecka. Bodnar wije się jak piskorz

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję ws. stóp procentowych