Przejdź do treści
02:38 Syria: Izrael zbombardował cele wojskowe w pobliżu miast Latakia i Tartus
00:11 We Francji od 1 lipca będzie obowiązywał zakaz palenia w parkach, na plażach, przystankach autobusowych, na terenie obiektów sportowych i przed szkołami
00:06 Sekretarz skarbu USA Scott Bessent ocenił w wywiadzie dla stacji Fox News, że negocjacje handlowe USA z Chinami znalazły się "w pewnym impasie"
00:05 Potężne pożary lasów w Kanadzie sprawiają, że niebezpieczny dym przemieszcza się w kierunku Stanów Zjednoczonych. Władze Minnesoty i Michigan wydały już ostrzeżenie dotyczące jakości powietrza
00:00 1 czerwca o 15.30 Leon XIV pozdrowi kolarzy, biorących udział w wyścigu Giro d’Italia, podczas ich przejazdu przez terytorium Watykanu. Wydarzenie to poprzedzi Jubileusz Świata Sportu, zaplanowany na 14 i 15 czerwca
23:55 Około 100 prac Andy’ego Warhola oglądać będzie można od soboty na wystawie czasowej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Manifestacja przeciwko budowie ośrodka dla imigrantów! Gdzie? Poręba/Zawiercie, ul. Dworcowa – skwer przed M OK. Sobota – 31.05 godz. 12:00
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Szydło: Musimy pamiętać, że jesteśmy na służbie

Źródło: telewizja republika

– Drodzy rodacy, to wam chcieliśmy najbardziej podziękować – przemawiała Beata Szydło po ogłoszeniu wyników wyborów. – Musimy pamiętać, że jesteśmy na służbie – uzupełniała.

– To był wspaniały czas. To wielkie zwycięstwo was wszystkich. To wasza praca i wasze zaangażowanie – mówiła Szydło. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie decyzje które podjął premier Kaczyński. Jemu należą się największe brawa i największe podziękowania – podkreślała.

– Zwyciężyliśmy, bo byliśmy konsekwentni w podejmowaniu trudnych wyzwań, które przed nami stanęły. Szliśmy tą trudną drogą, którą wyznaczył nam prezydent Lech Kaczyński. Ciężko pracowaliśmy i byliśmy pokorni – przemawiała Szydło.

– Nie zwyciężylibyśmy, gdyby nie Polki i Polacy, którzy powiedzieli nam, czego oczekują. To oni powiedzieli nam, co jest dla nich najważniejsze. Teraz nam zaufali i oddali na nas swoje głosy – mówiła.

– Drodzy rodacy, to wam chcieliśmy najbardziej podziękować. Dziękujemy, że oddaliście na nas swój głos – przemawiała.

Beata Szydło podkreślała potrzebę pracy z Polakami. – Musimy pojechać do Polaków i z nimi pracować. Bez ludzi to nie będzie dobra władza – oceniła.

– Dla wielu ludzi nasz sukces jest nadzieją i nam tej nadziei nie wolno zmarnować. Musimy pamiętać, że jesteśmy na służbie. Daliśmy radę – zakończyła Beata Szydło.

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Wiadomo, co z wojskiem amerykańskim w Europie. Decyzja Trumpa

Największa fala ataku dronów na Ukrainę od początku wojny

Liga Mistrzów: PSG i Inter powalczą o prestiżowe trofeum

W tym roku upływa 25 lat od pierwszych powszechnych wyborów prezydenckich w III RP

Piast Gliwice zaprezentował jubileuszowe logo na 80-lecie klubu

Szantaż, 20 milionów euro i nagrania w restauracji. Spór Lewandowskiego i Kucharskiego wchodzi w decydującą fazę

Sygnał od widza: atak na Nawrockiego trwa nawet w szkołach

Najnowsze

Polacy w Ameryce zagłosują pierwsi. Rekordowa liczba wyborców

Próba podszycia się pod Szefową Kancelarii Białego Domu

Putin nacjonalizuje kolejne firmy. Znalazł pretekst do przejęć

Serbowie domagają się wyborów. Co na to prezydent Vucić?

Macron alarmuje: wojny w Ukrainie i Gazie zagrażają wiarygodności Zachodu

Pogoda na wybory. Zagrzmi, błyśnie i popada!

Meksyk wyprzedził Polskę w standardach demokratycznych

USA: Trump zapowiedział, że podwoi cła