Szydło: Cały czas podążamy do celu, którym jest bardzo szybki rozwój gospodarczy i przede wszystkim poprawienie życia polskich obywateli

– Cały czas podążamy do celu, którym jest bardzo szybki rozwój gospodarczy i przede wszystkim poprawienie życia polskich obywateli. Mogę powiedzieć z satysfakcją, że nie ma właściwie biedy wśród dzieci w Polsce - powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Adrianem Stankowskim na forum ekonomicznym w Krynicy.
– Znajdujemy się na forum ekonomicznym, kolejnym forum ekonomicznym. Pamiętam - rok temu to pani premier była ,,człowiekiem roku'' nagrodzonym tutaj w Krynicy - zaczął Adrian Stankowski.
– To był dla mnie duży zaszczyt i duże wyróżnienie. Odebrałam tę nagrodę, jako zaszczyt dla całego rządu, którym miałam zaszczyt wtedy kierować. Rządu, który wprowadził tak wiele programów, które okazały się przełomowymi a dzisiaj kontynuowane cały czas pokazują, że rzeczywiście dzięki chociażby 500 +, dzięki powrotowi do poprzedniego wieku emerytalnego, daniu rodzicom wyboru, czy ich dzieci pójdą do szkoły w wieku 6 czy 7 lat, życie polskich rodzin stało się inne - mówiła Beata Szydło.
– My pokazaliśmy, że można łączyć dobrą i bardzo mądrą politykę społeczną ze wzrostem gospodarczym. To jest ta bardzo duża satysfakcja, o której na tym forum trzeba mówić - o tej polskiej drodze do sukcesu - kontynuował polityk.
– Programy społeczne okazują się drogą do szukania szans na rozwój - zauważył Stankowski.
– Pamiętam, kiedy wprowadzaliśmy 500+, wówczas nie tylko opozycja, bo wiadomo opozycja krytykowała ten program ze względu na to, że nie mając swoich pomysłów krytykuje wszystko co proponuje rząd. Wówczas wielu ekonomistów twierdziło, że nie da się wprowadzić tak dużego programu społecznego, powszechnego programu społecznego, który co roku generuje ponad 20 milionów wydawanych na polskie rodziny i jednocześnie nie odczuć załamania finansów publicznych. Wtedy wieszczono klęskę, że Polska będzie drugą Grecją. Nie tylko okazało się, że te pieniądze są w budżecie - można je spokojnie zabezpieczać na kolejne lata - po roku funkcjonowania programu okazało się, że wszystkie wskaźniki poszybowały w górę i pokazały bardzo wyraźnie, że ten program stał się kołem zamachowym polskiej gospodarki - kontynuowała Beata Szydlo.
– A przecież to nie jest jedyny program społeczny przez nas uruchomiony. W ciągu pierwszych dwóch lat było tych programów więcej i teraz są kontynuowane i pojawiają się nowe - dodała.
– Cały czas podążamy do celu, którym jest bardzo szybki rozwój gospodarczy i przede wszystkim poprawienie życia polskich obywateli. Mogę powiedzieć z satysfakcją, że nie ma właściwie biedy wśród dzieci w Polsce. Mamy powrót do bardzo silnego wspierania polskich przedsiębiorców - dodała wicepremier.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry
Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Prezydent o zbrodni w Michniowej: miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie
Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika
Zamieszanie wokół słów Duszczyka. „Służby w akcji” punktują za sprzeczne wypowiedzi ws. kontroli granicznych [WIDEO]
Najnowsze

Liga Narodów: Polki uległy reprezentacji Japonii

Pomyłka dyżurnego mogła skończyć się katastrofą. Duże opóźnienia pociągów w Małopolsce

„Rewolwer” - Tusk namawiał Hołownię do zamachu stanu

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?
