Szkoły w Rosji przygotowują uczniów do późniejszej mobilizacji
Nowy rosyjski program nauczania służy indoktrynacji uczniów zgodnie z kremlowskim uzasadnieniem wojny przeciwko Ukrainie, zaszczepieniu w nich mentalności wojennej i skróceniu czasu szkolenia w razie późniejszej mobilizacji - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.
W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że w nowym roku szkolnym w Rosji wszedł w życie nowy program nauczania obejmujący zarówno umiejętności wojskowe, jak i pogląd Kremla na historię Ukrainy, a tematy egzaminu z historii obejmować będą zjednoczenie Krymu z Rosją i "specjalną operację wojskową" na Ukrainie.
W pierwszym dniu semestru Władimir Putin osobiście przeprowadził lekcję otwartą z 30 uczniami, a uczniowie mogą być również odwiedzani przez uczestników wojny przeciwko Ukrainie.
Jak przypomniano, rosyjski parlament zatwierdził program nauczania w zeszłym roku, a jeden z przedmiotów, "Podstawy bezpieczeństwa w życiu codziennym", jest skierowany do starszych uczniów i obejmuje podstawowy moduł szkolenia wojskowego. Obejmuje on obsługę kałasznikowa, użycie granatów ręcznych, działanie bezzałogowych statków powietrznych i pierwszą pomoc na polu bitwy.
"Nowy program nauczania służy trzem celom: indoktrynacji uczniów zgodnie z kremlowskim uzasadnieniem +specjalnej operacji wojskowej+, zaszczepieniu uczniom mentalności wojennej i skróceniu czasu szkolenia do późniejszej mobilizacji i rozmieszczenia. Wprowadzenie operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych wskazuje na ich rosnące znaczenie na polu bitwy i na wnioski na temat tej broni wyciągnięte bezpośrednio z konfliktu na Ukrainie" - napisano w aktualizacji wywiadowczej.
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Szef KOWR w TVN24 o działce w Zabłotni. Szymon Jadczak z WP wskazuje sprzeczność z wersją CPK ws. zakupu gruntu
Nie ogłoszono wyroku w procesie Tomasza Grodzkiego przeciwko redaktorowi naczelnemu Republiki Tomaszowi Sakiewiczowi
Najnowsze
Uwaga: w górach porywy wiatru przekroczą jutro 100 km/h!
HIT DNIA
Trzaskowski przekonywał u Mentzena, że pójdzie w Marszu Niepodległości. Zmienił zdanie!
Co dalej z Fernandesem i Casemiro? Manchester United planuje odmłodzenie środka pola