Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Szef klubu GP w Filadelfii: prezydentura Andrzeja Dudy przełomowa w sprawach polsko- amerykańskich

Źródło: Telewizja Republika

Gościem w programie Republika po Południu był Tadeusz Antoniak, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii.

Kampania prezydencka. Kluby Gazety Polskiej wspierają Andrzeja Dudę.

– Nie tylko kluby, ale również komitet smoleńsko- katyński, który mam zaszczyt reprezentować oraz wszystkie środowiska patriotyczno- niepodległościowe i rożne organizacje. Z punktu widzenia polskiej racji stanu i racji narodowej i tego, co w ostatnim okresie zrobiły rządy dobrej zmiany ale również prezydentura Pana Andrzeja Dudy, szczególnie w sprawach polsko- amerykańskich. Śmiem twierdzić, że jest to prezydentura przełomowa, bo te kontrakty, które zostały zawarte w ostatnim czasie, czy to na zakup myśliwców, czy to na zakup gazu skroplonego, czy stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce, to są milowe kroki dla bezpieczeństwa i rozwoju Polski- powiedział Antoniak. 

Jaka jest rola Klubów Gazety Polskiej w kontekście wspierania kandydata na prezydenta?

– Przede wszystkim aktywizowanie społeczeństwa polonijnego. Przejawia się to np. w formie uczestnictwa w komisjach wyborczych naszych przedstawicieli, organizowania całych komisji, bo jest teraz nastawienie konsulatów żeby było jak najwięcej punktów, żeby jak najwięcej ludzi głosowało- podał przykład Tadeusz Antoniak.

– Więcej ludzi interesuje się i chce brać udział w wyborach w środowiskach konserwatywnych, prawicowych. Pokazują to także wyniki wyborów. W USA od kilkunastu lat wyniki partii po tzw. prawej stronie są zawsze przygniatające do lewej strony- ocenił.

Telewizja Republika

Wiadomości

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Będzie wymiana jeńców 1000 na 1000. Ukraina dogadała się z Rosją - "wszystkich naszych trzeba zabrać"

Powyborcze wpisy w serwisie X, które łudząco przypominają memy

Najnowsze

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje