Szczyt UE ws. uchodźców 29 listopada? Polskę będzie reprezentować premier Szydło

Szczyt Unii Europejskiej i Turcji prawdopodobnie odbędzie się w niedzielę 29 listopada. Głównym tematem ma być problem migracji i kwestia uchodźców. Głos w imieniu Polski zabierze premier Beata Szydło.
Jak donosi RMF FM, premier będzie prawdopodobnie musiała zdeklarować się, czy Polska przyjmie ustaloną przez poprzedni rząd liczbę uchodźców. Na szczycie podniesiona zostanie również kwestia pomocy finansowej dla uchodźców w Turcji, Beata Szydło będzie musiała ocenić, czy prognozowane 70 mln euro, które miałaby zapłacić Polska, to kwota, na którą możemy się zgodzić.
Unijny szczyt będzie pierwszym z udziałem nowej polskiej premier, jej stanowisko w sprawie uchodźców różni się od tego głoszonego przez Ewę Kopacz i jej rząd.
Polecamy Transmisja z Sejmu
Wiadomości
Najnowsze

Polska 2050 chce wyjaśnień ws. „debaty Trzaskowskiego” w TVP

Ostatnie pożegnanie papieża Franciszka. Tak w sobotę będzie wyglądać Plac Świętego Piotra [GRAFIKA]

Marsz Żywych. Prezydent w Oświęcimiu: nie wolno milczeć wobec żadnych przejawów nienawiści pomiędzy narodami
