Przejdź do treści
14:13 Watykan: Leon XIV zadeklarował gotowość Kościoła na ekumeniczne ustalenie daty Wielkanocy
13:47 Hiszpania: Pół roku po wielkiej loterii podział wygranej dzieli trzy madryckie szkoły
13:16 IMGW: burze w cały kraju, na południu Polski upał
13:00 W. Brytania: Liczba aresztowań pracujących nielegalnie imigrantów wzrosła o 51 proc.
12:39 Hiszpania: Pożar w domu opieki w Saragossie. Nie żyje jedna osoba, 19 rannych
11:10 MSWiA: strefa buforowa na granicy z Białorusią przedłużona o kolejne 90 dni
10:27 Alert RCB i ostrzeżenia IMGW I i II stopnia dla całego kraju przed burzami i silnym wiatrem
09:28 PSP: w piątek strażacy interweniowali 2186 razy w związku z pogodą
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Szczerski: Wydawało mi się, że szczytem niekulturalnego zachowania poselskiego był Ruch Palikota, ale to, co widziałem, przekroczyło kolejne granice

Źródło: Telewizja Republika

– Są 2 obrazy tego, co się dzieje w polskim Sejmie - mówił Krzysztof Szczerski. - Jest obraz tych, którzy dokonują zmiany wymiaru sprawiedliwości. Ta zmiana jest potrzebna, bo wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje dobrze. Jest praca parlamentarna z wyraźną inicjatywą pana prezydenta. Druga grupa tak naprawdę niczego nie zaproponowała w tych pracach. Wydawało mi się, że szczytem niekulturalnego zachowania poselskiego był Ruch Palikota, ale to, co widziałem, przekroczyło kolejne granice. Część opozycji nie rozróżnia Parlamentu od miejsc, które przyzwoity człowieka omija - podkreślił Szczerski.

 

Gościem programu "W Punkt" był Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydent RP. Rozmowa dotyczyła reformy sądownictwa wprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość. 

"Inicjatywa prezydenta była istotna z wielu powodów"

– Poziom agresji z Sejmu przenosi się na ulice - mówił Szczerski. - Dostaje smsy, maile od znajomych. Ludzie są fałszywie wytrąceni z równowagi. A tu po prostu biegnie proces legislacyjny - zaznaczył gość programu. 

– Mówimy o agresji wśród 2 ugrupowań parlamentarnych - stwierdził szef Gabinetu Prezydenta RP. - One są liderami agresji sejmowej i rozhuśtywania, dziurawienia polskiej łodzi, żeby ona zatonęła jak najszybciej. Na szczęście Sejm jest szerszy - zaznaczył Szczerski. 

– Inicjatywa prezydenta była istotna z wielu powodów - powiedział Krzysztof Szczerski. - Zdejmuje ona z reformy dyskusję, że jest ona reformą jednego środowiska politycznego. Rozbudowuje i daje ten efekt, w którym KRS jest radą ponadpartyjną - podkreślił gość programu. 

"Nie ma żadnej podstawy, żeby ktoś taki, jak Przewodniczący Rady Europejskiej przyjeżdżał tutaj"

– Bez inicjatywy prezydenta ta reforma byłaby dużo łatwiej odwracalna i krytykowana. W związku z tym konsekwencje mogłyby być dużo poważniejsze. Przypominam, że prezydent nie wprowadził siłą tej reformy, tylko wprowadził ją po rozmowach z większością parlamentarną - mówił Krzysztof Szczerski. 

– Nie ma żadnej podstawy, żeby ktoś taki, jak Przewodniczący Rady Europejskiej przyjeżdżał tutaj, by rozmawiać z prezydentem. Czy Donald Tusk jako polityk pochodzący z Polski powinien coś w tej sprawie zrobić? Jeśli chce, to może mieć dla siebie misję. W Brukseli jako przedstawiciel organu międzypaństwowego, może zaprezentować sytuację w Polsce w sposób prawdziwy. To, że toczy się proces legislacyjny zgodny z konstytucją. Niech zwróci się do tych instytucji i uspokoi ich niepokoje - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP. 

"Nie znam tego typu aktywności Tuska w stosunku do  innych krajach UE"

– Nadaktywność przewodniczącego Tuska wobec Polski jest ponadstandardowa jak na przewodniczącego Rady Europy. Nie znam tego typu aktywności Tuska w stosunku do  innych krajach UE.  On nie wypowiada się na temat sporu referendalnego w Włoszech, czy sporu w Hiszpanii miedzy Katalonią, a Madrytem. Aktywność skupiona jest tylko na jednym kraju i jest to ponadstandardowe zachowanie Donalda Tuska - powiedział Krzysztof Szczerski. 

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Polityk Lewicy zaatakowała żonę Nawrockiego. Nie zgadniecie na co wpadła!

Forum Klubów "GP". Sakiewicz: Polacy masowo poszli na wybory! [NA ŻYWO]

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już dziś!

Mazurek i Stanowski miażdżą Tuska! Porażka Giertycha i Hołowni. Odlot Wałęsy i Kidawy

HIT DNIA

Lis zaatakował Karola Nawrockiego. Nie ujdzie mu to płazem!

Rząd Tuska rozbraja polską armię!

Syn zabił ojca w Boże Narodzenie. Usłyszał zarzuty

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Siatkarska Liga Narodów. Tie-break rozstrzygnął mecz Polska-Turcja!

Strażacy mieli pełne ręce pracy. To skutki burzowej pogody

Moskal: Konferencja CPAC była absolutnie niezwykłym wydarzeniem!

Rosja planuje odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego w 2026 roku

HIT DNIA

HIT! Wręczyła ziemniaki, cyknęła fotkę i wróciła. Pracownicy DPS-u o wizycie Gajewskiej!

Kraków teraz: Antyterroryści próbują dostać się do mieszkania

Najnowsze

Polityk Lewicy zaatakowała żonę Nawrockiego. Nie zgadniecie na co wpadła!

HIT DNIA

Lis zaatakował Karola Nawrockiego. Nie ujdzie mu to płazem!

Rząd Tuska rozbraja polską armię!

Syn zabił ojca w Boże Narodzenie. Usłyszał zarzuty

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

Forum Klubów "GP". Sakiewicz: Polacy masowo poszli na wybory! [NA ŻYWO]

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już dziś!

Mazurek i Stanowski miażdżą Tuska! Porażka Giertycha i Hołowni. Odlot Wałęsy i Kidawy