Przejdź do treści
9:10 Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że wyśle Ukrainie uzbrojenie. Trump ma przekazać Ukrainie m. in. broń ofensywną - podał w poniedziałek portal Axios, powołując się na swoje źródła
8:35 Psychologia znów była najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez przyszłych studentów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim. O jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się blisko 15 osób
7:49 Minister obrony RFN Pistorius oświadczył, że Niemcy nie będą w stanie przekazać Ukrainie kolejnych systemów obrony powietrznej Patriot, ponieważ w kraju pozostało ich tylko 6. Pistorius wykluczył też dostarczenie Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu Taurus
7:30 Pożar hali produkcyjno-magazynowej w Mińsku Mazowieckim został opanowany, trwa dogaszanie ognia – informuje Państwowa Straż Pożarna. Rzecznik PSP starszy brygadier Karol Kierzkowski podkreślił, że akcja może potrwać wiele godzin
22:12 RCB wydało ostrzeżenie skierowane do mieszkańców powiatu mińskiego: "Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Nie otwieraj okien. Śledź komunikaty służb”
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Szczerski: Chcemy zapytać Cichanouską, jak ona przewiduje rozwój wypadków, jeśli chodzi o politykę na Białorusi

Źródło: bbn.gov.pl

Sekretarz Stanu, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz Sekretarz Stanu, Szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski biorą udział w spotkaniu prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa oraz polityki zagranicznej z państw bałtyckich oraz Polski.

Wśród tematów poruszanych podczas spotkania znalazły się: bezpieczeństwo, sprawy bieżące, zbliżający się szczyt NATO oraz agresywna polityka Rosji. 

- Rozmawialiśmy o sytuacji w najbliższym sąsiedztwie, na Ukrainie, w jaki sposób udzielać wsparcia. Ważna była także ocena ostatnich wydarzeń na Białorusi i polityki Rosji. Poruszyliśmy także kwestię budowania międzynarodowej solidarności - powiedział Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- Staramy się, aby sprawa ukraińska nie była zapominana, ale żeby następował progres. Tutaj taką formułą, jest współpraca w ramach trójkąta lubelskiego. czyli Polski, Litwy i Ukrainy - dodał. 

- Od razu po spotkaniu z państwem udajemy się do Wilna, żeby porozmawiać z Swiatłaną Cichanouską. Chcemy zapytać jak ona przewiduje rozwój wypadków, jeśli chodzi o politykę na Białorusi - poinformował Krzysztof Szczerski, Szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Portal TV Republika

Wiadomości

Sondaż OGB: KO na pierwszym miejscu, ale bez większości. Koalicja 13 grudnia traci grunt pod nogami

Oburzenie i niedowierzanie. W Gdańsku wystawa o „naszych chłopcach” z Wehrmachtu

PiS rusza do ofensywy programowej. Gliński: przygotowujemy się na przejęcie władzy

Biskup o rekonstrukcji rządu: będzie, bo trudno się z tego wycofać

WP ujawnia: Giertych w sprawie „Buddy”. Groźby, e-maile, naciski

Dziś zakończy się misja załogi Ax-4. Astronauci wracają na Ziemię

Zmarł sześć lat temu. Zwłoki odkrył komornik

Granica polsko-litewska. Zatrzymano i kurierów i migrantów!

Badanie rosyjskich wpływów. Zapomnieli o Tusku

Wulkan Iliamna na Alasce: przerwał 100 lat milczenia

Lista grozy Kremla: tajemnicza fala zgonów rosyjskich elit

Przełomowe spotkanie Rutte-Trump? NATO i USA przed kluczową decyzją

Niewiarygodne odkrycie: to one zmieniają położenie biegunów Ziemi!

Edyta Górniak pod kroplówką! Pokazała zdjęcie z detoksu

Gigantyczne wsparcie dla Moskwy. Ponad 12 milionów pocisków

Najnowsze

Sondaż OGB: KO na pierwszym miejscu, ale bez większości. Koalicja 13 grudnia traci grunt pod nogami

WP ujawnia: Giertych w sprawie „Buddy”. Groźby, e-maile, naciski

Dziś zakończy się misja załogi Ax-4. Astronauci wracają na Ziemię

Zmarł sześć lat temu. Zwłoki odkrył komornik

Granica polsko-litewska. Zatrzymano i kurierów i migrantów!

Oburzenie i niedowierzanie. W Gdańsku wystawa o „naszych chłopcach” z Wehrmachtu

PiS rusza do ofensywy programowej. Gliński: przygotowujemy się na przejęcie władzy

Biskup o rekonstrukcji rządu: będzie, bo trudno się z tego wycofać