Szczątki 61 ofiar komunistów odnalezione. Prace w Białymstoku trwają
Od początku prowadzonych przez białostocki Oddział IPN prac ekshumacyjnych na terenie dawnego ogrodu więziennego przy Areszcie Śledczym w Białymstoku do 22 września podjęto szczątki 61 osób oraz zlokalizowano kolejne 11 szkieletów.
Eksploracja jam grobowych twa nadal.
Jednym ze znalezisk odnalezionych przy szczątkach jest przedmiot przypominający zapalniczkę, która była owinięta w kawałek materiału. Ponadto podczas prac sondażowych prowadzonych w sobotę w pobliżu bramy wjazdowej na teren prac natrafiono na zabytek archeologiczny – okrągłą budowlę z cegły, jaką wykorzystano do budowy więzienia – informuje w komunikacie Tomasz Danilecki, asystent prasowy Oddziału IPN w Białymstoku.
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Błaszczak stanął po stronie Nawrockiego. "Zwracam ukraiński order"
Trzaskowski wystawił chronionego sygnalistę. Mężczyzna został wyrzucony z pracy
Historyczny rekord pobity! Mundial przyciąga tłumy kibiców
SPRAWDŹ TO!