Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Białystok Centrum zaprasza na obchody 79. rocznicy zamordowania Danuty Siedzikówny „Inki” w czwartek, 28 sierpnia, o godz. 17:00 do Kościoła pw. Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na "Marsz ponad podziałami w obronie granic", 29 sierpnia (piątek), g. 16, z pl. Grunwaldzkiego, zakończenie przy Katedrze.Gorzów Wlkp.
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Poznaniu zaprasza 86 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na demonstrację w sprawie wypłacenia Polsce reparacji przez Niemcy, 1 września (poniedziałek), g. 12, Konsulat Honorowy Republiki Federalnej Niemiec ul. Iłłakowiczówny 11 P
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" USA zapraszają na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, red. nacz. "Gazety Polskiej", prezesem TV Republika, 6 września (sobota), g. 7 PM. Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Bostonie, 655 Dorchester Avenue, Boston, MA 021127
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" USA zapraszają na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, red. nacz. "Gazety Polskiej", prezesem TV Republika, 7 września (niedziela), g. 1:00 PM. (po Mszy Św.- g. 11.00 AM) Parafia Św. Kazimierza, 91 Pulaski St., Newark, NJ
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Synoptyk IMGW: prognoza pogody na piątek...

Źródło: canva.com

Jak powiedział Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek zachmurzenie będzie duże, ale słońce przedrze się przez chmury na północnym wschodzie kraju. Synoptycy prognozują też opady deszczu. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Najcieplej na zachodzie, tam i na Wybrzeżu będzie też wietrznie.

Dzisiaj zachmurzenie przeważnie duże, przejaśnienia i najwięcej słońca będzie na północnym wschodzie kraju. Opady deszczu mogą wystąpić na północnym zachodzie.

Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w centrum ok. 17-18 stopni, najcieplej będzie na zachodzie ok. 20-22, a nad morzem 16-18 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Z taką samą prędkością wiatr powieje również na zachodzie Polski.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże na północy kraju, tam też należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Na południu będzie znacznie mniej chmur.

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie. Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 na zachodzie kraju i nad morzem.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, ale na zachodzie i nad morzem mocno powieje - do 70 km/ h, z południa i zachodu.

Sobota ma być bardzo ciepła, termometry pokażą nawet 25 stopni Celsjusza w centrum kraju i na południowym wschodzie. Będzie też wietrznie do 65 km/h, a nad morzem i na zachodzie – zwłaszcza po południu – wiatr będzie wiał z prędkością do 75 km/h. Spadnie również deszcz.

Noc z soboty na niedzielę chłodna w całym kraju, na termometrach 5-7 stopni Celsjusza. Chłodno będzie również w niedzielę - około 11 stopni, gdzieniegdzie również możliwe opady deszczu.

Z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej. "Na początku przyszłego tygodnia, w nocy, gdzieniegdzie, temperatura spadnie poniżej zera" – przekazał PAP Michał Kowalczuk synoptyk z IMGW.

Prognoza modelu nowcastingowego MERGE z #OpadDeszczu +8 godz. #deszcz #nowcasting https://t.co/yeavh8EkiF #IMGWCMM pic.twitter.com/89dKoDjDS2

— IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego (@IMGW_CMM) October 13, 2023
portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Wiadomości

Friedrich Merz

Niemiecki system benefitów na krawędzi. Merz mówi o kryzysie

Prezes PiS o Konfederacji: to będzie zdrada narodowa

Ciało unoszące się w stawie to prawdopodobnie nożownik

Dwuletnie dziecko wypadło z jadącego auta. Rodzice kluczą

Rosja z Iranem o atomie. Oś zła się regeneruje

Rekordowa susza pustoszy Europę

Trump grozi Chinom astronomicznymi cłami

Kellogg - kluczowa postać tej wojny. Co ustalił z Zełenskim?

Pięciu dziennikarzy zginęło w izraelskim ataku na szpital w Gazie

W roli głównej znów Waldemar Żurek. Tym razem chodzi o remont gminnej drogi

Polska na celowniku hakerów. Raport ujawnia skalę ataków

Konfederacja do Zgorzelskiego: "Nie chcemy nic z Avonu"

Wieczorni goście Adriana Klarenbacha w Republice komentują weta prezydenta

Dziadówka – kaszubska zupa na bazie maślanki, która rozgrzewa i syci

Zbigniew Bogucki w Republice. Szef Kancelarii Prezydenta RP o wetach i inicjatywach Karola Nawrockiego

Najnowsze

Friedrich Merz

Niemiecki system benefitów na krawędzi. Merz mówi o kryzysie

Putin

Rosja z Iranem o atomie. Oś zła się regeneruje

susza

Rekordowa susza pustoszy Europę

Donald Trump

Trump grozi Chinom astronomicznymi cłami

Keith Kellogg

Kellogg - kluczowa postać tej wojny. Co ustalił z Zełenskim?

Jarosław Kaczyński

Prezes PiS o Konfederacji: to będzie zdrada narodowa

policja

Ciało unoszące się w stawie to prawdopodobnie nożownik

wypadek w Rzymie

Dwuletnie dziecko wypadło z jadącego auta. Rodzice kluczą