Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
15:56 Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w niedzielę, że po konsultacji z premierem Donaldem Tuskiem zlecił odtajnienie wszystkich donacji dla Ukrainy w latach 2022-2026
13:48 IMGW: W najbliższe dni pogoda bardzo wietrzna, deszczowa i chłodna
13:10 Polska: Wysokie fale i silne prądy wsteczne uniemożliwiają kąpiel w morzu
12:49 Francja: Wielotysięczne protesty przeciw przemocy seksualnej wobec dzieci po śmierci 11-latki
11:42 Szwecja: Na Gotlandii turyści są proszeni o mycie się w morzu z powodu braku wody
11:04 USA: Osiem osób, w tym czworo dzieci, postrzelonych w Nowym Jorku w Dzień Niepodległości
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Synoptyk IMGW: prognoza pogody na czwartek

Źródło: canva.com

Jak powiedziała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, w czwartek możliwe są opady deszczu w całym kraju. Najcieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie. Tam, temperatura dojdzie do 9 stopni Celsjusza.

Czwartek zapowiada się na dzień z zachmurzeniem umiarkowanym na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze, jak powiedziała PAP Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami na południu.

Możliwe są opady deszczu w całym kraju.

"Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 5 stopni w centrum, do 9 stopni na zachodzie i na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej" – zaznaczyła Prasek.

Wiatr powieje z południa i południowego zachodu. Na wschodzie będzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na zachodzie i północnym zachodzie okresami porywisty.

Noc z czwartku na piątek zapowiada się z zachmurzeniem dużym, z lokalnymi przejaśnieniami na wschodzie.

Spodziewane są opady deszczu. Na północnym wschodzie i na krańcach południowych prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. "Może się też pojawić na północnym wschodzie" – uściśliła synoptyk IMGW.

"Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 2-3 stopni w centrum, do 5 stopni na południowym zachodzie. Tam będzie najcieplej" – przekazała synoptyk IMGW.

Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany i chwilami porywisty, z kierunków południowo-wschodnich i południowych.

Z prognoz wynika, że z każdym dniem będzie chłodniej. W weekend mogą się pojawić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy ślisko, mogą się pojawić oblodzenia.

Zachmurzenie duże, przejaśnienia. Opady deszczu. Rano mgły do 200 m.

Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu, 6°C w centrum, do 9°C na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, na ogół południowo-zachodni.#IMGW pic.twitter.com/pDtzEBI9yk

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) November 16, 2023

 

Prognoza modelu nowcastingowego MERGE z #deszcz i #śnieg +8 godz. #nowcasting https://t.co/yeavh8EkiF #IMGWCMM pic.twitter.com/IIFMcSC8Yx

— IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego (@IMGW_CMM) November 16, 2023
portal tvrepublika.pl, X.com, PAP