Synoptyk IMGW: intensywne opady śniegu...
Jak przekazał Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, synoptycy zapowiadają na wtorek intensywne opady śniegu i temperaturę w okolicach zera albo na lekkim minusie. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm.
Dzisiaj na południowym zachodzie należy się spodziewać intensywnych opadów śniegu, które przesuwać się będą w kierunku Podkarpacia. W rejonie Przedgórza Sudeckiego i w Sudetach spadnie do 15 cm śniegu, na Podkarpaciu ok. 12 cm.
Termometry w strefie opadów pokażą około 0 do 1 stopnia Celsjusza, śnieg będzie mokry i ciężki. Im dalej na północ kraju, tym temperatura będzie niższa. Na północy i północnym wschodzie minus 2-3 stopnie, tam też więcej przejaśnień.
Wiatr będzie umiarkowany i porywisty prawie w całym kraju. Powieje z północnego wschodu i ze wschodu.
W nocy z wtorku na środy intensywne opady śniegu utrzymają się na wschodzie Polski. Na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie lokalnie może spaść do 5-7 cm śniegu. Poprószyć może również na pozostałym obszarze kraju.
Najzimniej będzie na północy, termometry pokażą do minus 12 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić również marznące gęste mgły.
Wiatr na południu i wschodzie kraju będzie porywisty, powieje z północy i zachodu.
W dzień rano lok. marznące mgły. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, w płd. połowie kraju silne - do 7-12 cm, w Sudetach do 15 cm. Temp. maks. od -5°C na płn. wsch. do 2°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych#IMGW pic.twitter.com/y46wazkeMQ
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) November 28, 2023
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Maciej Pela ujawnia kulisy rozstania z Agnieszką Kaczorowską: "W rocznicę ślubu poleciała do niego do Belgii"
Gorąco na moście w Słubicach. Niemcy i polska Straż Graniczna przerzucali do nas nielegalnych imigrantów
Najnowsze

Prokuratura wydała list gończy za poszukiwanym Tadeuszem Dudą

Sześciu Gruzinów chciało nielegalnie wjechać do Polski. Straż Graniczna udaremniła próbę

Ewa Wrzosek żali się publicznie. Bolą ją "ciosy ze strony własnego środowiska"

Większość Polaków przeciwko narracji Giertycha o sfałszowanych wyborach. Jest sondaż

Dworczyk przypomniał słowa Bodnara, który chciał sprowadzać do Polski rodziny imigrantów

Maciej Pela ujawnia kulisy rozstania z Agnieszką Kaczorowską: "W rocznicę ślubu poleciała do niego do Belgii"
