Przejdź do treści
Republika Dziś o 17:35 gośćmi w programie "Miłosz Kłeczek zaprasza" będą: Marlena Maląg z Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Buczek z Konfederacji, Marek Balt z Lewicy i Jolanta Milas z Trzeciej Drogi
14:32 Wielkopolskie: Na karę 15 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu 33-letniego Kamila M. Mężczyzna był oskarżony o wykorzystanie seksualne siedmiorga małoletnich w wieku od 6 do 11 lat
13:47 Skandal! We wrocławskiej podstawówce kazano dzieciom przebrać się za odmienną płeć. Sprawę ukryto przed rodzicami
12:56 Siedem osób, w tym prezesów spółek komunalnych zajmujących się gospodarowaniem odpadami, zatrzymali wrocławscy funkcjonariusze CBA w śledztwie w sprawie nieprawidłowości przy przetargach. Zatrzymania przeprowadzono w czterech województwach
12:40 Lubelskie: Będzie dalszy ciąg procesu 45-letniego Karola M., który został nieprawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabicie komorniczki w 2022 r. w Łukowie. Apelacje złożyły wszystkie strony
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie Olkusz - spotkanie z mieszkańcami z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Marcina Horały - 17:00 (os. Pakuska / Klub Przyjaźń ) ul. Legionów Polskich 14
Spotkanie Dziś w Zabrzu obywatelski kandydat na Prezydenta RP Karol Nawrocki spotka się z mieszkańcami. Początek otwartego spotkania o godz. 18.00. Miejsce: Plac Wolności w Zabrzu
Spotkanie Mateusz Morawiecki, Waldemar Buda, Michał Dworczyk, Piotr Müller zapraszają we wtorek, 13 maja, o godz. 18, do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie (pl. Narutowicza 1A) na "Konwencję prawdziwego Rafała Trzaskowskiego"
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Węgierska Górka zaprasza na spotkanie z posłami Marcinem Horałą i Grzegorzem Pudą, 13 maja (wtorek), g. 17.30, Biblioteka Gminna w Cięcinie, budynek OSP, ul. św. Floriana 8. Węgierska Górka
Spotkanie Krakowski Klub „Gazety Polskiej” - Marek Michno, Ryszard Majdzik, Radna Sejmiku - Barbara Nowak, a także NSZZ Solidarność - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14 maja (środa), g. 17, Plac Matejki, Kraków.
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Rawa Mazowiecka II zaprasza na spotkanie z dziennikarzem śledczym TV Republika Piotrem Nisztorem, 13 maja (wtorek), g. 17.30, Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny "Inki", ul. Krakowska 6C, Rawa Mazowiecka
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Protest Krakowski Klub „GP”, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy Zarządzie Regionu Małopolska - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14.05 (środa) godz. 17:00 Kraków, Plac Matejki
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellońska 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Synoptycy ostrzegają przed mgłą, marznącymi opadami lub śniegiem. Pogoda na sobotę

Źródło: PAP/Darek Delmanowicz

Ostrzeżenia pierwszego stopnia na sobotę dla większości województw wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one mgieł w województwie zachodniopomorskim, intensywnego śniegu w województwie dolnośląskim, bądź marznących opadów w przeważającym obszarze Polski.

Zgodnie z ostrzeżeniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego mogą w sobotę wystąpić marznące mgły ograniczających widzialność do 200 m.

W przypadku województwa dolnośląskiego prognozuje się wystąpienie w nocy, w obszarze górskim, opadów śniegu, powodujących na terenie powyżej 1000 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm.

W województwach lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, śląskim i łódzkim możliwe są marznące opady powodujące gołoledź.

W województwie kujawsko-pomorskim możliwe jest wystąpienie w nocy słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź, a na Mazowszu okresowo możliwe są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ostrzeżenie dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego mówi o możliwych miejscami, zwłaszcza w nocy, słabych opadach marznącego deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

W Lubelskiem prognozuje się wystąpienie na północy województwa okresami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

O ostrożną jazdę apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podano, w nocy z piątku na sobotę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i krańcach południowych słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami możliwe są opady marznące powodujące gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów i osadzająca szadź. Temperatura minimalna od minus 5 st. do 0 st., tylko na południowym wschodzie od 1 st. do 2 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. W Tatrach wiatr w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

Wiadomości

Sasin i Łukaszewicz z klasą kończą spór z Hołownią przed sądem

Fornal oficjalnie opuszcza Jastrzębski Węgiel. Wiemy, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Afera w sprawie gospodarowania odpadami. Zatrzymania w czterech województwach

W Internecie o Trzaskowskim: "Ten nerwowy, słaby człowiek miałby być prezydentem Polski?"

Gronkiewicz-Waltz nie wierzy w zwycięstwo Trzaskowskiego?!

Bogdan Święczkowski: trwa ustrojowy zamach stanu

Suski: Trzaskowski jest finansowany przez deweloperów. Politycy komentują aferę mieszkaniową

Cztery lata więził i znęcał się nad kobietą. Teraz stanie przed sądem

Jakubiak w Radio Republika: Jeśli Trzaskowski wygra, to nie będzie Polski

Afera mieszkaniowa. Kaleta i Śliwka o eksmisji sześciolatka i decyzjach Trzaskowskiego

Reginia-Zacharski: „Trzech kandydatów koalicji, ale skuteczność bliska zeru”

Skandal! We wrocławskiej podstawówce kazano dzieciom przebrać się za odmienną płeć

Hołownia wprowadza w błąd wyborców? Sachajko interweniuje ws. znaku Polski Walczącej

Suski: „Telewizja publiczna w likwidacji upadła całkowicie”

Były naczelnik zatrzymany. Śledczy badają powiązania z aferą śmieciową

Najnowsze

Sasin i Łukaszewicz z klasą kończą spór z Hołownią przed sądem

Gronkiewicz-Waltz nie wierzy w zwycięstwo Trzaskowskiego?!

Bogdan Święczkowski: trwa ustrojowy zamach stanu

Suski: Trzaskowski jest finansowany przez deweloperów. Politycy komentują aferę mieszkaniową

Cztery lata więził i znęcał się nad kobietą. Teraz stanie przed sądem

Fornal oficjalnie opuszcza Jastrzębski Węgiel. Wiemy, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Afera w sprawie gospodarowania odpadami. Zatrzymania w czterech województwach

W Internecie o Trzaskowskim: "Ten nerwowy, słaby człowiek miałby być prezydentem Polski?"