Przejdź do treści
Republika O godz. 21:00 zaprezentujemy wyniki exit poll dla Republiki oraz wyniki badania dla TVP, TVP w likwidacji i Polsat
Polko, Polaku: Idź na wybory! Zachęć innych do głosowania! Teraz decyduje się los Polski! Wyjdź z domu, zabierz kogoś kto jeszcze nie głosował!
19:28 Ostatnie godziny głosowania, które zdecydują o przyszłości naszej Ojczyzny. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to koniecznie idź i zagłosuj! Tylko tak możemy wspólnie budować dobrą przyszłość Polski. To jest ten moment!
18:11 Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji, zwrócił się z apelem o udział w wyborach
19:01 Frekwencja w 2. turze wyborów, na godz. 17, wyniosła 54,91 proc. Frekwencja była wyższa niż podczas 1. tury, gdy wyniosła 50,69 proc.
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Symboliczne otwarcie Jedwabnego Szlaku. "China Railway Express" przyjechał do Warszawy

Źródło: FOT. ANDRZEJ HRECHOROWICZ/ KPRP

Wczoraj, po 12 dniach podróży, na terminal PKP Cargo w Warszawie wjechał pociąg towarowy z Chin. W liczącym 22 wagonów składzie przyjechały części samochodowe i elektronika. Transport ma symbolizować otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku.

W inauguracji połączenia kolejowego "China Railway Express" uczestniczyli prezydenci Polski i Chin, Andrzej Duda oraz Xi Jinping, który przebywał w poniedziałek z oficjalną wizytą w Warszawie. Pociąg towarowy wyruszył 8 czerwca br. z dworca kolejowego w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan. Transport ten ma symbolizować otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli chińskiej koncepcji nowej drogi handlowej łączącej Azję z Europą.

Wczoraj przywódca ChRL spotkał się m.in. z premier Beatą Szydło, a także z marszałkami Sejmu i Senatu, Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewski. Xi Jinping wziął również udział w Forum Nowego Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów, które zorganizowano w warszawskim hotelu Sheraton. CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas wizyty chińskiego prezydenta podpisano szereg umów dwustronnych, w tym oświadczenie o strategicznym partnerstwie polsko-chiński. – Mam nadzieję, że Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, to ważny sygnał polityczny dla całego sektora gospodarczego i silny znak intensyfikacji relacji gospodarczych z obu stron. –Jestem przekonany, że już niedługo prezesi chińskich spółek, chcąc zainwestować w Europie, najpierw pomyślą o Polsce – oświadczył polski prezydent. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wymiana handlowa, relacje gospodarcze. Rozmowa prezydenta Chin z marszałkami Sejmu i Senatu

Kozłowski: Polska stanie się ważnym krajem logistycznym, łączącym Chiny z Unią Europejską

telewizjarepublika.pl, prezydent.pl

Wiadomości

Ostatnie minuty głosowania. Korwin-Mikke z mocnym przesłaniem!

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Wieczór Wyborczy Republiki. Polacy wybierają, my komentujemy!

Marlena Maląg w Brukseli: Europa zmierza w kierunku liberalno-lewackim

Jarosław Kaczyński apeluje o udział w wyborach: „Ostatnie godziny głosowania!”

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!

Paryż: Dwie osoby nie żyją, setki rannych

Tragedia w Nigerii. 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym, autobus spadł z mostu [WIDEO]

Tomasz Ognisty: w komisji wyborczej nie ma flagi Polski, za to jest flaga Niemiec

Prezydent Andrzej Duda oddał głos w II turze wyborów prezydenckich

Co wydarzyło się w Polsce 1 czerwca?

Wybory w Korei Południowej pod znakiem USA i Chin

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Najnowsze

Ostatnie minuty głosowania. Korwin-Mikke z mocnym przesłaniem!

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Wieczór Wyborczy Republiki. Polacy wybierają, my komentujemy!

Marlena Maląg w Brukseli: Europa zmierza w kierunku liberalno-lewackim

Jarosław Kaczyński apeluje o udział w wyborach: „Ostatnie godziny głosowania!”