Świnoujście: do portu LNG dotarł setny transport gazu dla PGNiG z Kataru
Gazowiec Al Shamal dostarczył ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji w ramach długoterminowego kontraktu. "Nie zwalniamy tempa. Zaledwie wczoraj do terminalu w Kłajpedzie dotarł statek z pierwszym ładunkiem LNG dla PGNiG, a dziś kolejny gazowiec zawinął do Świnoujścia" - podkreśliła na Twitterze prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak.
Nie zwalniamy tempa! Dziś odebraliśmy 100. dostawę #LNG od naszego 🇶🇦 partnera #Qatargas! Gazowiec Al Shamal dostarczył do @TerminalLNG ok. 120 mln m3 #gazziemny (wolumen po regazyfikacji) w ramach długoterminowego kontraktu z #PGNiG. Działamy dalej!
— PGNiG (@GK_PGNiG) May 7, 2022
➡️ https://t.co/hEHTbFgNfg pic.twitter.com/fRHctpkNHL
PGNiG dodało, że sobotnia dostawa to drugi transport skroplonego gazu ziemnego odebrany w Świnoujściu przez spółkę od początku maja oraz setny, który dopłynął z Kataru od uruchomienia polskiego gazoportu.
Według narodowego operatora w sobotę metanowiec Al Shamal dostarczył do terminala im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ładunek liczący ok. 90 tys. ton, czyli blisko 200 tys. m sześc. LNG. "Tym samym zwiększył on ogólną pulę dostaw z Kataru, która wynosi obecnie ok. 20,9 mln m sześc. LNG", dodano.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Kierwiński zabronił wnoszenia narodowych flag na stadion! Bo miały... plastikowe trzonki
Koniec ugrupowania Nowackiej. Majątek trafił do organizacji proaborcyjnej
Za zbrodnie wojenne płacić nie chcą, ale na placówkę podkreślającą niemieckość Górnego Śląska kasę znajdą