"Światowy Dzień Walki z Rakiem" Niedzielski: do końca marca zobowiązujemy się przygotować projekt ustawy w sprawie sieci onkologicznej

Dziś przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem z tej okazji odbywa się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz prof. dr hab. Stanisława Góździa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
- Niemalże podwoiliśmy wydatki na onkologię w ciągu ostatnich 5-6 lat i nie będziemy szczędzili siły i środków nadal, żeby profesjonalizować naszą służbę zdrowia w obszarze onkologii - mówił w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
- Krajowa Sieć Onkologiczna ma zdecydowanie poprawić jakość leczenia w obszarze walki z rakiem i to na wszystkich etapach - zapewniał Morawiecki.
- Niemalże podwoiliśmy wydatki na onkologię w ciągu ostatnich 5-6 lat i nie będziemy szczędzili siły i środków nadal, żeby profesjonalizować naszą służbę zdrowia w obszarze onkologii, bo to jest dla państwa polskiego absolutny priorytet - dodał szef rządu.
.@MorawieckiM (@PremierRP): Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem, to choroba, która zabiera wielu naszych bliskich każdego roku. #włączprawdę z #TVRepublika
— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) February 4, 2021
.@a_niedzielski (@MZ_GOV_PL): Pacjent i decyzja na temat procesu jego leczenia nie będzie się odnosiła do sił i środków lokalnego ośrodka leczenia a będzie uwzględniała co jest najlepsze dla pacjenta. #włączprawdę z #TVRepublika
— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) February 4, 2021
.@a_niedzielski (@MZ_GOV_PL): Z 1 stycznia 2022 roku projekt wejdzie w życie, co da czas na przygotowanie się ośrodków, bo do programu nie będzie mógł dołączyć każdy. #włączprawdę z #TVRepublika
— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) February 4, 2021
Polecamy Sejm
Wiadomości
Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska
Michał Woś w Republice o zarzutach: „To polityczna hucpa Tuska. Działałem zgodnie z prawem i w interesie państwa”
Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie
Francuski dziennikarz przedstawia szokujące liczby ws. imigracji. Ordo Iuris apeluje o podpisanie petycji
Najnowsze

SPRAWDŹ TO!
Tak dobrego wyniku w sondażach AfD jeszcze nie miała

Rosyjskie specsłużby wspierają autonomię Górnego Śląska. "Wyborcza" zdziwiona, internauci przeciwnie

Ostre ścięcie Brejzy z Wosiem. Padły słowa o „moralnym menelu”

Trump spełnia obietnicę. USA deportowały już ponad pół miliona nielegalnych imigrantów

Prezydent Karol Nawrocki na zakończenie XIX Konkursu Chopinowskiego: Niech żyje ten wielki wirtuoz, niech żyje Polska

6-miesięczny chłopiec zmarł po szczepieniu. Jest oświadczenie przychodni
