Przejdź do treści

Światowe Dni Młodzieży w Panamie - "Polacy stanowią najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy"

Źródło: Telewizja Republika

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM przebywający w Panamie, był gościem dzisiejszego poranka w Telewizji Republika. Organizator mówił o roli jaką pełni oraz o tym, jak liczna będzie grupa z Polski.

34. Światowe Dni Młodzieży w tym roku odbędą się w Panamie. Spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata potrwa od wtorku 22 stycznia do niedzieli 27 stycznia w stolicy Panamy.

Ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM, który jest już na miejscu, przekazał szczegóły dotyczące tego wielkiego wydarzenia oraz roli jaką tam pełni.

- Rolą całego Biura - ze mną jest potężna ekipa młodych ludzi, jest przygotowanie wszystkiego co dotyczy Polaków i polskich wydarzeń, które odbywają się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Naszą rolą jest koordynowanie pobytu polskich grup, tego by każdy tu czuł się bezpiecznie, by każdy uczestnik z Polski mógł te Światowe dni Młodzieży dobrze przeżyć – oznajmił.

Ks. Parafiniuk przekazał, że Polacy stanowią na ŚDM najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy.

- Polacy stanowią najliczniejszą grupę pielgrzymów z Europy. Z Polski przyjedzie ok 3,5 tys. osób. Są to zarejestrowani pielgrzymi ale i wolontariusze których będzie ok. 300. Również ok. 100 dziennikarzy z Polski wybierze się do Panamy. Z Europy będziemy najliczniejszą grupą. Pozostałe delegacje np. z Francji, Niemiec, czy Hiszpanii to delegacje ok 1000-osobowe. Przewaga liczebna Polaków jest bardzo duża. To w dużej mierze owoc Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary