Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
16:55 Iga Świątek przegrała z filipińską tenisistką Alexandrą Ealą 6:7 (9-11), 2:6 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
16:15 W wieku 33 lat zmarł Grzegorz Miętus, były skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata juniorów w drużynie, a ostatnio trener współpracujący z kadrą narodową juniorów - poinformował PZN
15:02 Alice Weidel i Tino Chrupalla zostali w sobotę ponownie wybrani na współprzewodniczących prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD)
14:46 Kielce: Świętokrzyska „Solidarność” upamiętniła w sobotę ofiary pogromu kieleckiego, składając kwiaty przed kamienicą przy ul. Planty 7. Uczestnicy podkreślali potrzebę pamięci o zamordowanych oraz dalszych badań nad genezą wydarzeń z 1946 roku
13:55 Kraków: NIK stwierdziła nieprawidłowości w zarządzaniu Operą Krakowską. Izba przygotowuje zawiadomienia m.in. do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Państwowej Inspekcji Pracy
12:42 Czerwone flagi zakazujące wejścia do wody na ponad stu nadmorskich kąpieliskach na polskim Wybrzeżu. Powodem są m.in. wysokie fale na Bałtyku i silne prądy wsteczne
11:51 Dolnośląskie: Rusza śledztwo w sprawie śnięcia ryb po spuszczeniu wody ze zbiornika Pilchowice
11:02 Przedstawiciele władz, Politechniki Wrocławskiej oraz reprezentanci wrocławskich uczelni oddali hołd polskim profesorom Uniwersytetu Lwowskiego zamordowanym przez Niemców w 1941 r.
10:17 Tłumacz literatury polskiej na język fiński Tapani Karkkainen został uhonorowany 22. Nagrodą Transatlantyk. Wyróżnienie jest przyznawane przez Instytut Książki ambasadorom literatury polskiej za granicą
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Świątek: Premierem nie powinien być ktoś, kto kłamie z sejmowej mównicy. Kopacz będzie ciągnęła Platformę w dół

Źródło: telewizja republika

Kopacz nie ma żadnej wizji państwa, żadnej wizji Polski, jest marionetką Donalda Tuska. Jak może być premierem ktoś, kto dezinformował społeczeństwo z mównicy sejmowej w sprawie Smoleńska. Jeżeli stanie na czele partii, będzie ją ciągnęła w dół – mówił w Telewizji Republika Krzysztof Świątek z „Tygodnika Solidarność”.

– Buldogi platformiane, które były pod dywanem, zaczynają się żreć – mówił Świątek o rywalizacji w PO po nominacji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. – PO się podzieliło na dwie frakcje, jedna chce jak najszybszych wyborów wewnątrz Platformy, druga chce poczekać jeszcze rok. To brutalna walka o władzę – dodał.

– Nazwiska, które pojawiają się w kontekście nowego premiera są nijakie. Po Donaldzie Tusku jest jakaś pustynia – mówił Świątek.

Bardzo negatywnie dziennikarz ocenił kandydaturę Ewy Kopacz. Uznał, że jest zbyt uzależniona od obecnego premiera i nie potrafi podejmować samodzielnych działań. Świątek wskazał również na to, że obecna Marszałek Sejmu będzie łatwym celem ataków, ze względu na swoje liczne wpadki i porażki.

– Zgadzam się z tym, co Jarosław Gowin mówił o Ewie Kopacz: że jest niesamodzielna politycznie, bez wizji i chwiejna emocjonalnie. Nie jest dobrym kandydatem na premiera – stwierdził.

Zdaniem Świątka, Donald Tusk uciekł z tonącego okrętu, pozostawiając swoją partię samą sobie w drodze do upadku. – Tusk znalazł sobie przyjemne lądowanie, uciekł z tonącego okrętu, mówi politykom PO – radzcie sobie sami – mówił. – Kopacz ma kierować rządem przetrwania, nadzorować proces gnicia – uznał.

Dziennikarz podkreślił również, że stanowisko, które obejmie Donald Tusk jest jedynie pozycją figuranta, bez realnego wpływu na sytuację wewnątrz Unii Europejskiej.

– To nie jest żaden prezydent europy – stwierdził. - Gdyby to była rzeczywiście ważna funkcja, kandydowaliby przywódca Niemiec czy Francji, to funkcja z bardzo nikłymi możliwościami – dodał.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zawłaszczanie państwa przez partię? Zarząd krajowy PO odbywa się w... KPRM

Kopacz: Zgodzę się zostać premierem

Kaczyński: Popieramy nominację Tuska na szefa Rady Europejskiej

 

telewizja republika