Przejdź do treści
22:12 Sport: Polskie siatkarki pokonały Serbię 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:23) w ostatnim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów w Belgradzie
22:04 Netanjahu: nie będziemy przedłużać ataków na Iran, ale nie zakończymy ich przedwcześnie
20:58 Zachodniopomorskie: Zderzenie pięciu pojazdów. Podróżowało nimi 18 osób, jedna zginęła
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Susza w Polsce. Gorący apel Przewodniczącego KEP do wiernych: Módlmy się o deszcz

Źródło: Zrzut ekranu z serwisu Youtube/Katolicka Agencja Informacyjna

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą do wiernych o „wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz”.

W apelu przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP, abp Gądecki zwraca się też z prośbą, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby.

 

Przewodniczący Episkopatu Polski zaznaczył, że zmaganiom z epidemią koronawirusa w Polsce towarzyszy zmaganie się z suszą. "Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy” – podkreślił w apelu abp Gądecki.

 

Stąd też apel przewodniczącego KEP do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby”.

 

Abp Gądecki podziękował również za zaangażowanie służbom medycznym i mundurowym oraz osobom duchownym, życia konsekrowanego i wiernym świeckim, "którzy wierną modlitwą, wytrwałą pracą i konkretną pomocą materialną włączają się w walkę o zdrowie i życie Polaków”.

PAP

Wiadomości

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Tak było na XX Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" [FOTORELACJA]

SPRAWDŹ TO!

Z Niemiec do Polski. Kolejna grupa nielegalnych migrantów "przerzucona"

Ostrzeżenie z Białego Domu: jeśli Iran będzie próbował pozyskać broń jądrową, będzie to koniec reżimu

Jak zrobić jajka po turecku? Prosty sposób na orientalny smak

Wykrywacz metali znalazł niewybuch. I to na polskiej plaży!

Legia Warszawa mistrzem Polski w koszykówce! Historyczny triumf po 56 latach przerwy

Resort Siemoniaka określił swoje priorytety - to budowa schronów

Zmarła Danuta Kobylińska-Walas – pierwsza w Polsce kobieta kapitan żeglugi wielkiej

Najnowsze

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Tak było na XX Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" [FOTORELACJA]

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie