Przejdź do treści
02:00 Węgry: teoretycznie istnieje punkt, po przekroczeniu którego nie warto już być częścią Wspólnoty. Mogę już teraz obiecać wyborcom, że jeśli zobaczę, że obecność w UE straciła sens, podejmę odpowiednie działania - zapowiedział Viktor Orban
22:22 Ukraina zamierza udostępnić swoje terytorium zagranicznym firmom zbrojeniowym, które chciałyby przetestować swoją najnowszą broń na froncie wojny z armią rosyjską
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Suski o nowelizacji tzw. ustawy medialnej: Chcemy, by rynek medialny w Polsce mógł się rozwijać

Źródło: Fot. PAP/Jakub Kamiński

Podjęliśmy decyzję, że będzie takie poluzowanie, to wyjście naprzeciw inwestorom - powiedział w środę Marek Suski (PiS), odnosząc się do zapowiedzi zgłoszenia przez PiS w Senacie poprawki mówiącej, że nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie muszą spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza EOG.

Suski był pytany o zapowiedź, że PiS złoży w Senacie poprawkę; dopytywano go czy to będzie dotyczyć tylko tych, którzy nadają przez satelitę - czyli TVN24, ale już nie naziemnego TVN.

Suski potwierdził, że tak będzie, przekonywał, że PiS wyszedł już naprzeciw inwestorom.

- Jest bardzo duży okres vacatio legis na znalezienie partnerów w EOG, więc to wydłużenie tego okresu jest wyjściem naprzeciw, mimo, że inwestor wiedział, że inwestując w tę stację łamie polskie przepisy - powiedział.

Suski był też pytany, czemu poprawka będzie dotyczyła tylko nadawania satelitarnego. Polityk odpowiedział:

- Zdecydowało to, że tu jest o wiele większa konkurencja i że chcemy, by ten rynek medialny w Polsce mógł się rozwijać. Taką podjęliśmy decyzję, że będzie takie poluzowanie, to wyjście naprzeciw inwestorom.

Na uwagę, że senatorowie niezależni zapowiadają, że nie przyjmą tej poprawki, Suski powiedział, że jeszcze jej nie widzieli, a jak zobaczą, to może zmienią zdanie.

Dopytywany jak to się stało, że ta poprawka nie została uchwalona w Sejmie, stwierdził, że "gdzieś zaginęła w drodze".

Suskiego spytano także do słów rzecznika Departamentu Stanu Neda Price, który odnosząc się do projektu ustawy medialnej w Sejmie, powiedział:

- Wzywamy polskie władze, by udowodniły swoje przywiązanie do zasad demokratycznych i wolności mediów nie tylko słowami, lecz też czynami.

- Nie wiem, ja nie ma wpływu na to, co robi Departament Stanu - powiedział Suski. Dopytywany, czy nie obawia się reperkusji dla Polski ze strony USA, zaprzeczył.

Posłowie Kukiz'15, poparli nowelę

- Jestem wdzięczny wszystkim posłom, którzy dbają o szanowanie prawa w Polsce - odpowiedział poseł PiS. Dopytywany, co sprawiło, że Paweł Kukiz zmienił zdanie, Suski powiedział, że jego zdaniem "po prostu przeanalizował sytuację i doszedł do wniosku, że to jest dobre dla Polski".

Suski przekonywał, że zachowanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek dotyczące reasumpcji głosowania o odłożenie posiedzenia Sejmu było zgodne z regulaminem. Pytany, jakimi argumentami przekonywali posłów Kukiz'15, by zagłosowali przeciw odłożeniu posiedzenia, poseł PiS odparł, że użyto "argumentów odpowiedzialności". Posłowie (Kukiz'15- PAP) powiedzieli, że się pomylili, i chcą naprawić błąd" - stwierdził.

Sejm uchwalił w środę wieczorem nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

PAP

Wiadomości

Skandal na Kremlu: kochanka Ministra Obrony Rosji ujawniła sekrety państwowe

Joanna Kołaczkowska już wcześniej przygotowała Hrabi na swoje odejście

3 śmigłowce, 20 karetek. Dramatyczny wypadek w UK

Alcatraz - demokratka nie dba o bezpieczeństwo, martwi się kosztami

Potężny cios w gang Tren de Aragua

"Operacja lato" na Majorce: większość aresztowanych to nielegalni imigranci

Minister obrony: plany dotyczące Wielonarodowych Sił w Ukrainie są już gotowe

Orban: po przekroczeniu tego punkt nie warto już być częścią UE

Jednak Putin go nie przekupił. Fico się ugiął!

Dramat Polaków w Gdańsku! Kuba odwraca losy meczu i wygrywa 3:1

Paprocka o zarzutach Bodnara wobec Manowskiej: wyjątkowo słabe, żenujące

Chaos zamiast rządu. Goście Gójskiej o konflikcie Tuska z Hołownią

Nielegalni imigranci zrobili rozróbę w miejscowości pod Zieloną Górą. Musiała interweniować policja

Bosak: jeżeli nie będzie społecznego nacisku, to rząd Tuska będzie prowadził politykę kapitulacji wobec Niemiec

Rząd Tuska anuluje zamówienia dla wojska. Błaszczak: hamowanie rozwoju armii

Najnowsze

Skandal na Kremlu: kochanka Ministra Obrony Rosji ujawniła sekrety państwowe

Potężny cios w gang Tren de Aragua

"Operacja lato" na Majorce: większość aresztowanych to nielegalni imigranci

Minister obrony: plany dotyczące Wielonarodowych Sił w Ukrainie są już gotowe

Orban: po przekroczeniu tego punkt nie warto już być częścią UE

Joanna Kołaczkowska już wcześniej przygotowała Hrabi na swoje odejście

3 śmigłowce, 20 karetek. Dramatyczny wypadek w UK

Alcatraz - demokratka nie dba o bezpieczeństwo, martwi się kosztami