Przejdź do treści

Suski dementuje fake newsa o wcześniejszych wyborach: To element wojny hybrydowej i sądzę, że opozycja ją prowadzi, wypuszczając takie szczurki czy myszki agresorki w internecie

Źródło: Telewizja Republika

Gościem poranka w Telewizji Republika był szef gabinetu politycznego premiera, Marek Suski. Polityk mówił na temat międzyrządowych konsultacji przed brexitem między Polską a Wielką Brytanią. - Gdyby te wszystkie zapewnienia, a wierzę że tak będzie i zostaną przekute w czyn, będą to dobre rozwiązania i Polska nie straci na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, chociaż szkoda, że do tego dochodzi. Wielka Brytania była naszym sojusznikiem – mówił Suski.

W czwartek w Londynie odbyła się trzecia edycja dwustronnych konsultacji międzyrządowych. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli, oprócz szefa MSZ, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister finansów Piotr Nowak.

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, przekazał Telewizji Republika, jak wyglądały te konsultacje.

- Bezpieczeństwo Polaków w Wielkiej Brytanii po brexicie był jednym z ważnych tematów. Zabiegamy, by nasi obywatele bo brexicie byli dobrze traktowani. Takie same warunki dajemy Brytyjczykom – podkreślił Suski.

Polityk oznajmił, że jednym z głównych tematów rozmów było właśnie wyjście Wielkiej Brytanii z UE i funkcjonowanie po wyjściu. Przekazał, że tamtejszy rząd myśli rzecz jasna przede wszystkim o swoim społeczeństwie, działają jednak w kierunku zawierania bilateralnych porozumień.

- Niezwykle serdeczne przyjęcie i bardzo miłe rozmowy. Oczywiście, to nie musi się przekładać na porozumienie, ale jeśli jest dobry klimat do rozmów, nie ma zgrzytów, to łatwiej osiągnąć porozumienie – przekazał.

- W rozmowach poruszane były elementy współpracy handlowej, militarnej, cyberbezpieczeństwa, zjawiska związana z hejtem. Pamięć o tym jak Polacy zasłużyli się w II wojnie w obronie Anglii. Z większą uwagą będzie tamtejszy rząd uczestniczył w wydarzeniach związanych z polskimi bohaterami – przekazał.

Suski podzielił się także bardzo ważną informacją dotyczącą dokumentów historycznych. Przekazał, że już niedługo możemy wejść w posiadanie – tajnych do tej pory – dokumentów dotyczących śmierci gen. Sikorskiego.

- Gdyby te wszystkie zapewnienia, a wierzę że tak będzie i zostaną przekute w czyn, będą to dobre rozwiązania i Polska nie straci na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, chociaż szkoda, że do tego dochodzi. Wielka Brytania była naszym sojusznikiem – powiedział.

Marek Suski odniósł się także do krążącej w mediach informacji, jakoby miało dojść do przedterminowych wyborów.

- Oni (opozycja) bardzo by chcieli. Przebierają nóżkami, bardzo by chcieli. By wrócili do władzy ci którzy wyrzucali ludzi na bruk. By było tak jak było. Mam nadzieje, że Polacy nie wybiorą tych którzy pozwalali Polskę okradać. Polacy nie dadzą się nabrać. Będą obiecywać wszystkim wszystko. Będzie więcej, lepiej, milej, taniej. Festiwal obietnic się rozpoczął. Obiecywali, że nie będzie podwyższenia wieku emerytalnego – mówił Suski.

- Nie ma żadnego przecieku, to jest fake news. To element wojny hybrydowej i sądzę, że opozycja ją prowadzi, wypuszczając takie szczurki czy myszki agresorki w internecie. Nie będzie. wcześniejszych wyborów. Będziemy do końca służyć Polsce a potem mam nadzieję kontynuować dobrą zmianę – stwierdził.

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

Wiara wśród młodego pokolenia | Republika wstajemy!

SPRAWDŹ TO!

Spotkanie prezydentów USA i Polski. To nie ucieszyło Tuska. KOMENTARZE

Historia cenzury piórem J. Maciejewskiego | Republika wstajemy!

Rosja znowu zaatakowała rakietami i 267 dronami

Przedterminowe wybory. Niemcy ruszyli do urn

Oko na niedzielę | Miłość nieprzyjaciół czyli trzy wyzwolenia

Świat modli się za papieża Franciszka...

Najnowsze

Seria wypadków w Tatrach ze względu na trudne warunki

Post i detoks – Jak oczyścić organizm i poprawić zdrowie? | Żyj lepiej

Baez i Muller w finale w Rio de Janeiro

Duda rozmawiał z Trumpem. Co to oznacza? "Jesteśmy bezpieczni"

W górach doszło do kolejnej tragedii. Życia mężczyzny nie udało się uratować

30-letni rekord pobity. Nie było lepszych od Fortunato

Nowy światowy ład | Salonik polityczny

Zaskarżono wyrok dot. śmiertelnego potrącenia dziecka