Przejdź do treści
19:38 Ukraina: prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dokument w sprawie mianowania byłego premiera Denysa Szmyhala nowym ministrem obrony Ukrainy
17:53 PZPN: Jan Urban selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski
16:37 Bruksela: nowy budżet UE na lata 2028-2034 wyniesie 2 biliony euro
16:03 Syria: izraelski atak na Damaszek; ostrzelano m.in. pałac prezydencki, są zabici i ranni
16:00 Portugalia: w lipcu zanotowano rekordową temperaturę wody, sięgającą blisko 26 st. C
15:23 Ukraina: Rada Najwyższa poparła dymisję premiera Szmyhala
Republika W czwartek (17.07) gościem Radia Republika będzie Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu, jeden z liderów Konfederacji
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Suchoń o słowach Petru: To rewolucja miłości, rewolucja czystych serc. Chcemy uprawiać politykę ciepła, brzydzimy się hejtem

Źródło: Telewizja Republika

– To rewolucja miłości, rewolucja serc. Nie chodziło w żaden sposób, żeby ta rewolucja była czymś nagannym, ale raczej myślimy o pozytywnych działaniach, które odsuną PiS od władzy (…) chcemy uprawiać politykę ciepła, brzydzimy się hejtem – powiedział w TV Republika Mirosław Suchoń z .Nowoczesnej na temat słów Ryszarda Petru.

Suchoń odniósł się do słów Petru, który powiedział, że potrzebna jest rewolucja, aby obalić rząd "dobrej zmiany". Zdaniem posła chodziło o rewolucję miłości i serc, która cały czas trwa na ulicach. Jak dodał, w całej Polsce trwają setki spotkań, zaś opozycja organizuje marsze. – Trzeba na słowa Petru patrzeć w ten sposób, jak również jest to odpowiedź na słowa prezesa Kaczyńskiego, który stwierdził, że się nie cofnie. Ryszard Petru również się nie cofnie. To są bardzo pozytywne marsze, panuje atmosfera bardzo ciepła, radosna (…) ludzie spostrzegli, że obietnice PiS-u zostały odłożony w dużej części na bok– powiedział.

"Wojna PiS-u z TK zaburza standardy demokratycznego państwa prawa"

Poseł .Nowoczesnej ocenił także, że gdybyśmy patrzyli na standardy demokratyczne tylko przez pryzmat tego, że obywatel może wyjść i zamanifestować swoje poglądy, to byłby to bardzo ubogi obraz. – Musimy spojrzeć znacznie szerzej, czyli np. na wojnę PiS-u z TK, który jest jedynym gwarantem tego, że uchwalane przez parlament prawo będzie zgodne z konstytucją. TK jest redutą, która chroni obywatela. Wojna PiS-u z TK zaburza standardy demokratycznego państwa prawa – stwierdził.

Protest w Centrum Zdrowia Dziecka. "To fakt wielu lat zaniedbań"

Suchoń odniósł się również do protestu pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Poseł przyznał, że oczekuje od rządu zarysu szczegółowego planu dot. poprawy całej służby zdrowia. Suchoń ocenił jednak, że trudno obarczać odpowiedzialnością za to, co się dzieje w CZD PiS. – To fakt wielu lat zaniedbań. Pieniądze to nie wszystko. W tym strajku nie chodzi tylko o pieniądze dla pielęgniarek, chociaż one też są ważne. Jednym z elementów, o których głośno mówią pielęgniarki jest fakt, że jest ich coraz mniej na coraz bardziej zwiększającą się liczbę pacjentów. Ich strajk powinien zapalić nam czerwoną lampkę – powiedział.

Poseł .Nowoczesnej stwierdził również, że w mamy w Polsce jeden z najniższych wskaźników pielęgniarek na tysiąc pacjentów. Jego zdaniem potrzeba nam zwiększenia ich liczby oraz ich wynagrodzenia. – Trzeba nam podejścia systemowego. Proponuję zająć się rządzeniem a nie walką na kilku frontach. Mam nadzieję, że unikniemy takiego spektaklu, który mieliśmy przy okazji prezentacji audytu. Mam nadzieję, że wystąpienie nie będzie się odnosiło do przeszłości. Chciałbym, żeby pani premier powiedziała o tym, co będzie w przyszłości – dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Debata w Sejmie i kolejna tura negocjacji. Będzie porozumienie ws. Centrum Zdrowia Dziecka?

Petru: Potrzebna rewolucja, by obalić rząd "dobrej zmiany"

Telewizja Republika

Wiadomości

Jakubiak: mamy do czynienia z germanizowaniem polskiej świadomości, to coś paskudnego i ohydnego

Kidawa-Błońska nie chce w fotelu wicemarszałka Michała Kamińskiego

Taki sztab szkoleniowy powołał Jan Urban. Internauci komentują wybór nowego selekcjonera

Marcin Hakiel wraca do rozstania z Kasią Cichopek. "Zadałem pytania, dostałem kłamstwa"

Rzecznik SN komentuje zarzuty bodnarowskiej prokuratury dla prof. Manowskiej: "nie trzymają się kupy"

Granica z Niemcami zabezpieczona? Nic z tych rzeczy, Matecki prezentuje znamienne WIDEO

Wiceminister Andrzej Szejna z Nowej Lewicy nie wróci już na stanowiska wiceszefa MSZ

Decyzja bodnarowskiej prokuratury ws. Manowskiej rozgrzała internautów

Gmyz: Bodnarowcy podejmują kolejną próbę bezprawnego przejęcia Sądu Najwyższego

Leon XIV: polityka może łączyć, jeśli nie zadowala się propagandą

Oficjalnie: Jan Urban selekcjonerem reprezentacji!

UJAWNIAMY: 570 tysięcy na centrum integracji imigrantów w Lublinie – kulisy i powiązania Stowarzyszenia Homo Faber

Tak muzułmanie chcą podbić Zachód. Kulę zastępuje karta do głosowania [WIDEO]

Tak się robi "politykę historyczną" za KO. Są "Nasi chłopcy", a nie ma kata Obławy Augustowskiej Maksymiliana Schnepfa

Unijna solidarność w praktyce. Saryusz-Wolski podaje przykład

Najnowsze

Jakubiak: mamy do czynienia z germanizowaniem polskiej świadomości, to coś paskudnego i ohydnego

Rzecznik SN komentuje zarzuty bodnarowskiej prokuratury dla prof. Manowskiej: "nie trzymają się kupy"

Granica z Niemcami zabezpieczona? Nic z tych rzeczy, Matecki prezentuje znamienne WIDEO

Wiceminister Andrzej Szejna z Nowej Lewicy nie wróci już na stanowisko wiceszefa MSZ

Decyzja bodnarowskiej prokuratury ws. Manowskiej rozgrzała internautów

Kidawa-Błońska nie chce w fotelu wicemarszałka Michała Kamińskiego

Taki sztab szkoleniowy powołał Jan Urban. Internauci komentują wybór nowego selekcjonera

Marcin Hakiel wraca do rozstania z Kasią Cichopek. "Zadałem pytania, dostałem kłamstwa"