Pożar DPS w Szczawnie. Kilka osób rannych, trwa akcja gaśnicza
Dzisiaj w DPS Szczawno koło Krosna Odrzańskiego w województwie lubuskim wybuchł pożar. Portal News Lubuski poinformował, że w wyniku pożaru kilka osób zostało poszkodowanych, a kilkadziesiąt ewakuowano.
Akcja służb w Szczawnie. Pożar w jednym z pomieszczeń DPS
Jak podaje portal News Lubuski informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim w sobotę, 21 lutego, po godzinie 10:50. Ogień pojawił się w Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie (gmina Dąbie). W budynku występuje duże zadymienie
Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej z krośnieńskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z OSP Szczawno i OSP Dąbie. Pierwsze siły i środki były niewystarczające, dlatego na miejsce zadysponowano kolejne samochody gaśnicze
- informuje portal News Lubuski.
NewsLubuski.pl ustalił że, co najmniej trzy osoby zostały ranne, dlatego na miejsce skierowano zespoły pogotowia ratunkowego z Krosna Odrzańskiego i Zielonej Góry.
Do walki z ogniem oddelegowano 15 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu krośnieńskiego. W drodze na miejsce jest Komendant Powiatowy PSP.
Źródło: Republika, News Lubuski.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X