Przejdź do treści
7:50 Ukraina: Co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci, zostały ranne w wyniku ataku rosyjskich dronów na Charków na północnym wschodzie Ukrainy
22:05 Polski turysta zginął w Tatrach Słowackich po upadku spod szczytu Ganku
Radio Republika Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Straż Pożarna opublikowała listę schronów w Polsce. Sprawdź!

Źródło: gov.pl

Państwowa Straż Pożarna przygotowała aplikację z oznaczonymi lokalizacjami schronów w naszym kraju w których ukryjemy się w razie zagrożenia wojennego, ale także schowamy na wypadek niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

W Polsce rozróżniamy 3 typy schronów. Schrony kategorii podstawowej zapewniają ochronę między innymi przed bombami i pociskami, bojowymi środkami trującymi czy wstrząsami. Schrony typu A, czyli o podwyższonej odporności spełniają warunki schronów podstawowych, ale są solidniejsze i ochraniają przed większą falą uderzeniową. Ostatnim rodzajem są ukrycia, czyli niehermetyczne budowle z prostymi instalacjami służące do ochrony osób i dóbr materialnych.

Przed rokiem przeprowadzono kontrole schronów w Polsce. Mamy ich w naszym kraju 9 tys. Jak odnaleźć te znajdujące się w naszej okolicy?

Mapa schronów dostępna jest na stronie Aplikacja miejsca doraźnego schronienia - PSP 2.0 (arcgis.com)Wystarczy wpisać adres, a na mapie pokażą nam się wyniki.
Schrony oznaczone są na czerwono, miejsce ukrycia oznaczone są kolorem niebieskim, a punkty doraźnego schronienia, czyli miejsca, gdzie schowamy się np. przed wichurą, są koloru zielonego.

gov.pl, gazeta.pl

Wiadomości

O tym media nie informują. Hiszpańska policja pałuje uczestników antyimigranckiego wiecu

USA: koniec sponsorowania zielonej transformacji

IMGW ostrzega. Połowa Polski objęta alertami pogodowymi

Heroiczna postawa dyrektora Camp Mystic: "Zginął tak, jak żył"

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

Nocne naloty izraelskiej armii. Zaatakowano porty

Potężny atak na grecki statek na Morzu Czerwonym

Teksas: niepokojące doniesienia o nowej fali wody!

Bąkiewicz po konferencji Siemoniaka: to jest wojna hybrydowa

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Gmyz: sprawa Czarneckiego świadczy o rosyjskich wpływach w polskim sektorze finansów

Lis repostuje: Hołownia to "ściera", Konfederacja to "nazistowska partia". Jest też o prezesie PiS

Krajewski: Polacy nie czują się dzisiaj bezpiecznie w swoim kraju!

Najnowsze

O tym media nie informują. Hiszpańska policja pałuje uczestników antyimigranckiego wiecu

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

Nocne naloty izraelskiej armii. Zaatakowano porty

Potężny atak na grecki statek na Morzu Czerwonym

USA: koniec sponsorowania zielonej transformacji

IMGW ostrzega. Połowa Polski objęta alertami pogodowymi

Heroiczna postawa dyrektora Camp Mystic: "Zginął tak, jak żył"