Stanowczy apel strażaków. Nie latamy nad korytem Odry!
W strefie 10 kilometrów od Odry mogą operować tylko drony straży pożarnej i innych służb, monitorujące stan wałów przeciwpowodziowych - Państwowa Straż Pożarna apeluje o przestrzeganie zakazu lotów nad korytem Odry.
"Uwaga, nad korytem Odry wyznaczono strefę zakazu lotów dla bezzałogowych statków powietrznych. Dotyczy to również paralotni, szybowców a nawet latawców" - poinformowała w niedzielę w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna. PSP zaapelowała o przestrzeganie zakazu lotów.
"W strefie 10 km od Odry operują drony straży pożarnej i innych służb, monitorujące stan wałów przeciwpowodziowych" - wyjaśniono we wpisie na platformie x.com.
Straż Pożarna tłumaczy, że łamanie zakazu stanowi zagrożenie dla ratowników i osób pracujących na wałach, dezorganizuje pracę i utrudnia a nawet uniemożliwia monitoring terenu. Od piątku 13 września strażacy interweniowali już ponad 23 tysiące razy w związku z usuwaniem skutków powodzi.
Źródło: PAP, PSP
Najnowsze
TEATRZYK PSL-U! Tumanowicz demaskuje: „Najpierw robią dym, a na końcu biorą stołki!”
TRZEBA ZOBACZYĆ!
PILNE: Andrzej Poczobut już na wolności! [SZCZEGÓŁY]
SPRAWDŹ TO!
Bruksela uchyla immunitety polskim europosłom. Decyzja wywołała polityczną burzę