Przejdź do treści
15:47 GIS: około 30 tys. tygodniowo zachorowań na grypę, rośnie aktywność wirusa
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
13:29 Kancelaria prezydenta: Karol Nawrocki powołał Marcina Zarzeckiego w skład Rady Polityki Pieniężnej
13:27 Polska: PiS przeprowadzi kontrolę poselską w resorcie rolnictwa
12:10 Bp Chrząszcz do Polonii: jesteście niezastąpioną częścią naszej narodowej wspólnoty
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Sprzedawali narkotyki dzieciom. Mieli też broń

Źródło: KPP w Pszczynie

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy - jak wynika z ustaleń śledztwa - rozprowadzali narkotyki wśród młodych ludzi z powiatu pszczyńskiego, ich odbiorcami były również dzieci. Mundurowi przejęli trzy kilogramy narkotyków, m.in. amfetaminę i mefedron.

Do zatrzymania 19- i 28-latka doszło w miniony wtorek. Do jednego z mieszkań w Brzeszczach (woj. małopolskie) pszczyńscy policjanci wkroczyli wraz z zespołem bojowym Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli blisko 3 kilogramy nielegalnych substancji, wśród których była amfetamina, mefedron, marihuana oraz grzyby halucynogenne. Policjanci zabezpieczyli też m.in. wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków i pieniądze pochodzące z ich sprzedaży. W mieszkaniu był także pistolet, który zostanie zbadany przez biegłego.

Źródło: KPP w Pszczynie

Siatka dilerów

"Jak wynika z ustaleń mundurowych, mężczyźni dostarczali środki odurzające nieletnim. Mieli opracowany system dystrybucji, zorganizowali sobie również siatkę podległych im dilerów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19- i 28-latkowi łącznie ośmiu zarzutów: posiadania i rozprowadzania narkotyków, a także udzielania ich małoletnim. Narkotyki były sprzedawane dzieciom - powiedziała tvrepublika.pl sierż. szt. Jadwiga Śmietana z Komendy Powiatowa Policji w Pszczynie. Zaznaczyła też, że nie były rozprowadzane w szkołach.

Podejrzanym grozi kara do 20 lat więzienia. Policjanci zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP w Pszczynie

Wiadomości

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Ofiary przestępstw i przemocy bez wsparcia. "Urzędnicy boją się podejmować decyzje"

Crosby rekordzistą Penguins. Historyczny wieczór w NHL

DLACZEGO prokuratura nie przedstawia wszystkich akt ws. Zbigniewa Ziobry?

Ogromna kasa do wygrania w amerykańskiej loterii!

Zbigniew Ziobro: to kompromitacja i złamanie prawa

Mercosur wjedzie tylnymi drzwiami? Von der Leyen nie odpuszcza

Poznaliśmy następcę Papszuna w Częstochowie. Tomczyk przejmuje Raków!

Najnowsze

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!