Kobiety z Wadowic bez porodówki i oddziału noworodków
Powiatowy szpital w Wadowicach planuje zawiesić od 1 lutego działalność oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodków i wcześniaków – podała w środę placówka. W ciągu ostatnich czterech lat wygenerowały one 40 mln zł straty finansowej placówki.
Jest to decyzja trudna, ale niezbędna, aby umożliwić sprawne prowadzenie inwestycji, a później zapewnić dalszy rozwój szpitala w obszarach, które są dziś najbardziej potrzebne lokalnej społeczności
– wskazał szpital w informacji przekazanej PAP.
Podał, że planuje w kolejnym etapie podjąć działania polegające na zorganizowaniu na bazie oddziału chirurgii jednego dnia profilu ginekologicznego. Mają tam być wykonywane krótkoterminowe i małoinwazyjne zabiegi.
Świadczenia medyczne stacjonarne i całodobowe z ginekologii i położnictwa zapewnią ościenne szpitale w Suchej Beskidzkiej, Chrzanowie, Oświęcimiu, Myślenicach oraz Żywcu.
Nadal funkcjonować będzie poradnia ginekologiczno-położnicza z opieką ambulatoryjną.
Wadowicki szpital tłumaczy zamiar zawieszenia oddziałów „szeroko zakrojonymi procesami inwestycyjnymi (…), a także zmianami demograficznymi i koniecznością dostosowania struktury organizacyjnej do aktualnych potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu wadowickiego”.
Źródło: Republika, PAP, Portal Samorządowy
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X