Sprawa KPO. Grabowska w Republice: kompromis jest w zasięgu, ale... [wideo]
"Mamy do czynienia z partnerem nie do końca przewidywalnym", stwierdziła dziś w Republice prof. Genowefa Grabowska odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej wstrzymującej dla Polski wypłatę środków z Krajowego Planu Odbudowy. Kompromis jest w naszym zasięgu, kompromisu chcemy, natomiast Unia Europejska musi szanować naszą Konstytucję, oceniła ekspert prawa międzynarodowego z Instytutu De Republika.
"Jeszcze daleko do rozstrzygnięcia naszego konfliktu, dlatego, że mamy do czynienia z partnerem nieprzewidywalnym", mówiła w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim.
"Komisja Europejska nie do końca do tej pory dotrzymywała zobowiązań i mając takiego partnera, z którym rozmawiamy, ale nie wiemy, czy nie ma w zanadrzu kolejnego kamienia milowego, czy nie będzie nowej propozycji, trudno nam zaufać", stwierdziła.
Posłuchajcie całego nagrania.
Najnowsze
NBP nie komentuje opinii EBC ws. finansowania obronności
Ministerka, kierowczyni, inżynierka przyjmują się słabo. Nawet kobiety nie używają feminatywów
Poznaliśmy program wrześniowej pielgrzymki Leona XIV we Francji
Chciał równouprawnienia, to dostał karę. Kierowca autobusu pokazał absurd przepisów
Bocheński: liberalno-lewicowe media atakują prof. Czarnka, bo się go boją
Prokuratura warszawska nie zajmie się sprawą transkrypcji małżeństw jednopłciowych
TYLKO U NAS