Śmiertelnie postrzelił kota. Grozi mu więzienie
Dolnośląscy policjanci zatrzymali 67-latka podejrzanego o zabicie zwierzęcia. Mężczyzna później uciekł licząc, że pozostanie bezkarny. Był w błędzie, usłyszał zarzut i grożą mu trzy lata więzienia.
Bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji został znaleziony martwy kot. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że śmierć zwierzęcia mogła nastąpić w wyniku postrzelania z wiatrówki.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie szybko ustalili podejrzanego o ten czyn mężczyznę. Mieszkańca gminy Bolesławiec został zatrzymany, dodatkowo zabezpieczono wiatrówkę oraz truchło kota.
Jak się okazało, podejrzany strzelił do czworonoga kiedy ten przebywał na terenie jego podwórka. Po postrzeleniu kota mężczyzna uciekł, bo chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za dokonany czyn.
67-latek usłyszał już zarzut śmiertelnego postrzelenia kota, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Bolesławcu
Źródło: KPP w Bolesławcu
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
W polskim rolnictwie tak źle nie było od 17 lat. Wtedy też rządził Tusk
Droga Krzyżowa. Proroczy głos z Koloseum
Ministerialna żenada, czyli świąteczne życzenia resortu Żurka. "Czy Wy się dobrze czujecie?"