Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Skwar w dzień, tropiki w nocy. Polska spalona słońcem [analiza pogody]

Źródło: IMGW-PIB

Egipt w Polsce? Tak. W ostatnim tygodniu czerwca pogoda w kraju nad Wisłą przypomni afrykańskie klimaty. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 36 stopni.

W poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz lub burza, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 28 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 31-33 st. C w centrum, do nawet 35 stopni na zachodzie", przekazał IMGW.

Najbliższy tydzień to lato w pełni.
Początek tygodnia będzie upalny, z przelotnymi opadami deszczu i burzami na zachodzie i w centrum kraju. Już we wtorek nieco chłodniej na zachodzie, gorąco na wschodzie. Od środy upały powrócą w całym kraju.https://t.co/Y5o1Cd8eGm#IMGWmeteo pic.twitter.com/JGuFS3cPcV

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 27, 2022

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju". Prognoza na wtorek przewiduje, że temperatura maksymalna wyniesie 23 stopnie na północnym zachodzie, 29 st. C w centrum i 32 st. C na wschodzie. Nad morzem będzie się wahać od 20 do 22 stopni.

Środa przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i północy możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Ciepło. Temperatura maksymalna od 30 do nawet 35 stopni Celsjusza, jedynie na Pomorzu około 25-29 st. C, zaś nad Bałtykiem od 21 do 26 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Za nami tropikalna noc, czyli z temperaturą powyżej 20°C.
Najcieplejsza noc była na zachodzie i nad morzem.#IMGWmeteo #temperatura pic.twitter.com/1q9aNaUgfd

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 27, 2022

Czwartek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 31 do 36 stopni Celsjusza, z kolei nad morzem od 22-25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Nad Polską będzie się utrzymywać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Na przeważającym obszarze kraju zbyt wysoka temperatura powietrza nocą będzie niekorzystnie wpływać na jakość nocnego wypoczynku.https://t.co/zKHdnnxrU5#IMGWmeteo #biometeo pic.twitter.com/BkGTY18eyN

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 27, 2022

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Bez opadów na wschodzie kraju" - prognozują synoptycy. Będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wskaże od 29 do nawet 36 stopni Celsjusza, nad morzem 22 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

 

PAP/IMGW

Wiadomości

Donald Trump

Trump podpisał. To nowa broń masowego rażenia

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony

Masowy ubój bydła we Francji. Rolnicy protestują

Australia: wśród ofiar dwoje Węgrów. Ocalała z Holokaustu

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Najnowsze

Donald Trump

Trump podpisał. To nowa broń masowego rażenia

protesty rolników we Francji

Masowy ubój bydła we Francji. Rolnicy protestują

Marika Pogany

Australia: wśród ofiar dwoje Węgrów. Ocalała z Holokaustu

Wiktor Orban

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Anthony Albanese

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Donald Trump

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Nick Reiner

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony