Przejdź do treści
13:38 Włochy: Do 40 wzrosła liczba rannych w wyniku piątkowego wybuchu w punkcie dystrybucji benzyny i gazu płynnego w Rzymie. Silną eksplozję słychać było w całym mieście
13:15 Francja: Około tysiąca połączeń zostało odwołanych na lotniskach we Francji w piątek, w drugim dniu strajku kontrolerów lotów. Wśród anulowanych rejsów są niektóre połączenia z Polską z lotnisk w Paryżu
12:26 WAŻNE: 82 lata temu, 4 lipca 1943 roku, podczas powrotu z inspekcji Armii Polskiej na Wschodzie, w katastrofie lotniczej na Gibraltarze zginął Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i premier Rządu na Uchodźstwie gen. Władysław Sikorski
11:55 Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał pilot, który wylądował kilkaset metrów przed pasem lotniska w Bielsku-Białej – podała w piątek bielska policja. Nikt nie został poszkodowany. Sprawę zbada Komisja do Spraw Badania Wypadków Lotniczych
10:47 PILNE: W zmasowanym nocnym ataku Rosjan na Kijów ucierpiał budynek wydziału konsularnego polskiej ambasady - poinformowało w piątek MSZ. Nad budynkiem ambasady rozpadł się rosyjski dron. Jego szczątki spadły na dach
Klub „Gazety Polskiej” w Elblągu II, zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką oraz europosłem Maciejem Wąsikiem. Wydarzenie odbędzie się dziś (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu Focus na Starym Mieście
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Skurkiewcz: Przywracamy sprawiedliwość historyczną i sprawiedliwość dziejową

Źródło: Telewizja Republika

Gościem w poranku Telewizji Republika był Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu MON. W programie wypowiedział się na temat ustawy degradacyjnej - Zdecydowanie mnie czasu można było na to poświęcić, gdyby nie awantura posłów totalnej opozycji. Każda propozycja, która wychodzi w Parlamencie ze strony PiS budzi totalną agresję totalnej opozycji. Wydawało się, że ta ustawa nie budzi wątpliwości. Że wszyscy ci, którzy jesteśmy po tej centroprawicowej stronie zgadzamy się co do tego. Okazało się, że jednak nie.

Dlaczego istotne jest to pozbawienie? 

Gdybyśmy powiedzieli, że koncetrujemy się tylko na Kiszczaku i Jaruzelskim, to absolutnie nie odzwierciedlałoby tego co planuje rząd.  (...) Przywracamy taką swoistą sprawiedliwość historyczną i sprawiedliwość dziejową. Ten projekt jest przygotowany stanowczo za późno. Dla mnie zachowanie opozycji jest wielkim niezrozumieniem.

Kiedy dowiemy więcej na temat negocjacji ,,Patriotów''? 

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli przedstawić szczegóły tych negocjacji. I jestem przekonany, ze nastąpi podpisanie tej umowy w Polsce. Poczekajmy jeszcze 2-3 tygodnie i będziemy te szczegóły prezentować.

Czy ma zostać wprowadzona nowa formuła w systemie dowodzenia? 

PiS od samego początku bardzo krytycznie podchodziło do tych zmian jeżeli chodzi o system dowodzenia. Jesteśmy do tego krytycznie nastawieni.  (...) Takie decyzje absolutnie nie mogą być oderwane od pałacu prezydenckiego. Będziemy przedstawiać w najbliższym czasie rekomendacje. Będziemy debatować w jakim terminie zostanie to przeprowadzone, ale one będą miały miejsce.

PiS wprowadziło nowy rodzaj siły zbrojnych - wojska terytorialne. Czy po tych zmianach w resorcie dalej będą one tak ważne? 

Absolutnie. To jest bardzo ważny element zapewnienia bezpieczeństwa naszej ojczyźnie. I tutaj co do priorytetów nic się nie zmieniło. (...) Nic w tym zakresie nie będzie się zmieniało. Pan generał Kukuła bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Wojska Obrony Terytorialnej są takim oczkiem w głowie resortu obrony narodowej. 

Telewizja Republika

Wiadomości

Poboży: Tusk realizuje politykę z agendy niemieckiej, a nie polskiej

Górski: Niemcy wciskają nam nielegalnych migrantów. Powód? Reklamówka z Biedronki

Gwiazda reprezentacji Polski dołącza do Asseco Resovii!

82 lata temu zginął Naczelny Wódz Władysław Sikorski

Wrocław: Germanizacja w pełni. Nie będzie już Mostu Grunwaldzkiego. Wraca Kaiserbrücke

Marjan: Tusk i Giertych robią wszystko,aby Polacy stracili zaufanie do rządu

"Szymon gra na zmianę premiera". Tusk stanie się ofiarą własnej rekonstrukcji rządu?

Gareth Bale chce kupić Cardiff City za 40 mln funtów

Karol Strasburger świętuje 78. urodziny z młodszą o 37 lat żoną

Niemcy złamali ustalenia graniczne z Polską

Minister Porowska się wygadała. Wiemy, że rząd kłamie w sprawie nielegalnych imigrantów [WIDEO]

PILNE: Podczas ataku na Kijów oberwała polska ambasada. Nikt nie został ranny

Poseł Lewicy chwali realizację "paktu migracyjnego". Pomimo tego, że jeszcze nie wszedł w życie [WIDEO]

UOKiK ostrzega: Fałszywe butiki z Azji podszywają się pod polskie

Bodnar wycofuje się ze swoich urojeń w sprawie przeliczania oddanych głosów

Najnowsze

Poboży: Tusk realizuje politykę z agendy niemieckiej, a nie polskiej

Wrocław: Germanizacja w pełni. Nie będzie już Mostu Grunwaldzkiego. Wraca Kaiserbrücke

Marjan: Tusk i Giertych robią wszystko,aby Polacy stracili zaufanie do rządu

"Szymon gra na zmianę premiera". Tusk stanie się ofiarą własnej rekonstrukcji rządu?

Gareth Bale chce kupić Cardiff City za 40 mln funtów

Górski: Niemcy wciskają nam nielegalnych migrantów. Powód? Reklamówka z Biedronki

Gwiazda reprezentacji Polski dołącza do Asseco Resovii!

82 lata temu zginął Naczelny Wódz Władysław Sikorski