Skłodowski: Ubiegłoroczne kampanie wyborcze pokazały, że w TVP pluralizmu politycznego nie ma, nie było i nikt go nie chciał

– Przez ostatnie TVP zsuwała się coraz szybciej po równi pochyłej – mówił w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia Tomasz Skłodowski z Agencji PolskaPress komentując obecną sytuację w mediach publicznych.
Gośćmi Antoniego Trzmiela byli Piotr Pałka z portalu Rebelya.pl, Jerzy Jachowicz dziennikarz tygodnika „W Sieci" i Tomasz Skłodowski z Agencji PolskaPress. Dziennikarze rozmawiali m.in. o nowelizacji ustawy medialnej, która weszła w życie w tym tygodniu oraz sytuacji na polskim rynku medialnym.
– Mam nadzieję, że ten rok będzie rokiem sukcesu. Przez ostatnie TVP zsuwała się coraz szybciej po równi pochyłej, o czym świadczą spadek oglądalności oraz wyniki finansowe – mówił Tomasz Skłodowski. Jak podkreślał gość w studiu Telewizji Republika, ubiegły rok pokazał też upolitycznienie mediów publicznych. – To co się działo od strony czysto politycznej w czasie kampanii wyborczych w ubiegłym roku pokazało, że pluralizmu politycznego nie ma, nie było i nikt go nie chciał – opisywał sytuację w TVP Skłodowski.
– Mam nadzieję, że Jarosław Kurski mimo, ze jest nominowany przez układ polityczny (...) jest byłym posłem, jako polityk będzie potrafił się tak jak wczoraj deklarował odciąć od korzeni politycznych i budować wolne, pluralistyczne media – podkreślał Skłodowski.
Nowelizację ustawy o zmianie radiofonii i telewizji została podpisana przez prezydenta w tym tygodniu. Nowelizacja została przyjęta przez Sejm 30 grudnia. Dzień później zatwierdził ją Senat. Ustawa nie przewidywała vacatio legis i weszła w życie w opublikowania w Dzienniku Ustaw.
Na podstawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji poprzedni zarząd TVP zakończył pracę, a wczoraj podano pierwsze informacje o nowych członkach zarządu, w tym o powołaniu nowego prezesa Telewizji Publicznej – Jacka Kurskiego.
Czytaj więcej:
Dąbrowa odwołany z funkcji dyrektora Radiowej "Jedynki"
Zmiany w mediach publicznych. Nieoficjalnie: Jan Pawlicki szefem TVP1, Maciej Chmiel szefem TVP2
Jacek Kurski nowym prezesem Telewizji Polskiej
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Nawrocki: nie pozwolę Niemcom traktować Polski i Polaków jako "junior partnera", nie jesteśmy ich gospodarstwem pomocniczym
Prezydent Karol Nawrocki skomentował aferę KPO: to niepokojące, że realizowano z tego zakupy ekspresów, jachtów, sauny i solariów
W poniedziałek do Sejmu trafi inicjatywa prezydenta Nawrockiego ws. podwyższenia II progu podatkowego
Najnowsze

17. sierpnia w Janowie Lubelskim Festiwal Oręża Polskiego, któremu patronuje Telewizja Republika

W poniedziałek do Sejmu trafi inicjatywa prezydenta Nawrockiego ws. podwyższenia II progu podatkowego

Kałużny: Donald Tusk ma dziwne zagraniczne powiązania

Polskie służby złapały Białorusina, który próbował szpiegować na rzecz KGB

Nawrocki: nie pozwolę Niemcom traktować Polski i Polaków jako "junior partnera", nie jesteśmy ich gospodarstwem pomocniczym

Prezydent Karol Nawrocki skomentował aferę KPO: to niepokojące, że realizowano z tego zakupy ekspresów, jachtów, sauny i solariów
