Atak Kropiwnickiego na Prezydenta RP. Sądzi pewnie według siebie

Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki w skandaliczny sposób zaatakował prezydenta RP Karola Nawrockiego, publikując na platformie X obraźliwy wpis, w którym podważył jego kompetencje w zakresie polityki zagranicznej. Wulgarny i knajacki język posła wywołał oburzenie, a dziennikarz Piotr Nisztor zasugerował, że Kropiwnicki konsultował się w tej sprawie z prof. Markiem Chmajem.
Poseł Robert Kropiwnicki, wiceminister aktywów państwowych i prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, wywołał falę krytyki po swoim wpisie na platformie X, w którym w obraźliwy sposób zaatakował prezydenta RP Karola Nawrockiego. W poście napisał:
„Człowiek, który o polityce zagranicznej wie tyle, ile wyniósł z apartamentu, w którym uprawiał "dynamiczną politykę zagraniczną" chce stawiać w tym zakresie warunki rządowi. Najpierw masa, potem rzeźba panie Karolu.
Wpis, utrzymany w wulgarnym i knajackim tonie, nie tylko podważa konstytucyjne kompetencje prezydenta, ale także posługuje się obraźliwymi insynuacjami, które nie przystoją osobie pełniącej funkcje publiczne. Dziennikarz Piotr Nisztor, komentując wpis Kropiwnickiego, napisał:
Popularny Kropa walczy o zachowanie stanowiska, obrażając prezydenta RP i podważając jego konstytucyjne kompetencje. Konsultacja u prof. Chmaja była?
Kropiwnicki, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań, po raz kolejny pokazał, że brak mu klasy i odpowiedzialności, jakich oczekuje się od polityka tej rangi. Jego atak na prezydenta Nawrockiego, wybranego w demokratycznych wyborach, jest nie tylko przejawem braku szacunku dla urzędu głowy państwa, ale także próbą destabilizacji debaty publicznej poprzez obraźliwe i niegodne wypowiedzi.
Tego rodzaju zachowanie stawia pod znakiem zapytania zdolność Kropiwnickiego do pełnienia funkcji publicznych. Krytycy posła wskazują, że jego postawa wpisuje się w szerszy schemat działań, w których stawia on interesy partyjne ponad dobro państwa, a jego skłonność do obraźliwych wypowiedzi tylko pogłębia podziały w społeczeństwie.
Nie oczekuje się, że władze Platformy Obywatelskiej odniosą się do skandalicznego wpisu i podejmą kroki wobec Kropiwnickiego, który swoim zachowaniem kompromituje nie tylko siebie, ale i całą formację.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X