Skandaliczne słowa ambasadora Izraela. Kaleta żąda wydalenia go z Polski
Kolejny, skandaliczny wpis ambasadora Izraela w Polsce. Jakow Liwne napisał na portalu X, że Żydzi ginęli w "komorach gazowych w Polsce". "Po tym wpisie Ambasador Liwne powinien zostać bezwzględnie wydalony z Polski" - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta (Suwerenna Polska).
Ambasador Izraela w Polsce Jakow Liwne zaczął od hasła: "Jews go back to Poland" ("Żydzi, wracajcie do Polski"), którego używają protestujący na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Domagający się powstania państwa palestyńskiego demonstranci używają go zamiennie z "Od rzeki do morza, Palestyna będzie wolna". I dalej pisze: "Niektórzy antysemici najwidoczniej tęsknią za palestyńskim liderem, Al-Hadżdż Amin al-Husajnim, nazistowskim kolaboratorem, który również chciał, aby Żydzi trafili do Polski - bardziej precyzyjnie mówiąc, do komór gazowych w Polsce. Antysemici = niebezpieczeństwo".
"Jews, go back to Poland!"...
— Amb. Yacov Livne 🇮🇱 (@YacovLivne) May 15, 2024
Some Antisemites seem to miss the Palestinian leader, Haj Amin Husseini, a Nazi collaborator who also wanted Jews to go to Poland - more precisely to the gas chambers in Poland.
Antisemites = danger https://t.co/nD3ad8VlnA pic.twitter.com/1kYLFOCFQX
Wpis ambasadora od razu skomentował poseł Suwerennej Polski, Sebastian Kaleta. "Po tym wpisie Ambasador Liwne powinien zostać bezwzględnie wydalony z Polski. W swoim wpisie stwierdza, że Żydzi ginęli w "komorach gazowych w Polsce". Jest to świadome kłamstwo, bo wie jak Polacy są wrażliwi na fałszywe przypisywanie polskiego kontekstu zbrodniom Niemców" - napisał Kaleta.
Po tym wpisie Ambasador Livne powinien zostać bezwzględnie wydalony z Polski.
— Sebastian Kaleta (@sjkaleta) May 15, 2024
W swoim wpisie stwierdza, że Żydzi ginęli w "komorach gazowych w Polsce". Jest to świadome kłamstwo, bo wie jak Polacy są wrażliwi na fałszywe przypisywanie polskiego kontekstu zbrodniom Niemców. https://t.co/9xMfIIdJRH
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Tour de Pologne po ponad dwóch dekadach wraca na Pomorze
Jabłoński ostro o Tusku. "Przeproś polskich żołnierzy, hipokryto"
Szwecja uderza w Brukselę. Szefowa MSZ mówi o "hańbie", która kompromituje Unię ws. Rosji
Krajewski: jeśli grozi nam wojna, dlaczego rząd nie zwiększa nakładów na służby?
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry