Skandal w Krakowie! Pobili kelnera i zdemolowali lokal, bo uznali, że rachunek jest zbyt wysoki

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 6 Irlandczyków, którzy pobili kelnera i zdemolowali lokal, bo rachunek wydał im się za wysoki.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z lokali na krakowskim Rynku. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w restauracji znajduje się agresywna 6 osobowa grupa obcokrajowców. Z relacji zgłaszającego wynikało, że osoby nie chcą zapłacić za rachunek wystawiony za kolację i wypity alkohol oraz są agresywne. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, grupa wydostała się z lokalu i uciekała. W podjętym pościgu zatrzymano 4 mężczyzn – dwaj pozostali uciekli. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni w lokalu zjedli kolację oraz wypili alkohol.
Gdy kelner przyniósł rachunek okazało się, że wystawiona kwota nie odpowiada klientom. Postanowili zapłacić tylko połowę, tj. 200 złotych. Kiedy kelner oznajmił się muszą w całości pokryć koszty imprezy, mężczyźni stali się agresywni. Zaczęli rozbijać okna w lokalu, przewracali krzesła, stoliki w rezultacie dotkliwie pobili interweniującego kelnera. Mężczyzna był przytrzymywany przez jednego z nich, który do gardła przyłożył mu wystające ostrze z rozbitej szklanki i groził pozbawieniem życia. Gdy zdemolowali lokal wyszli na zewnątrz i na widok policjantów zaczęli uciekać.
Okazało się, że zatrzymani obcokrajowcy to obywatele Irlandii, którzy przyjechali do Polski na wycieczkę. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Kilka godzin później zatrzymano pozostałych dwóch uciekinierów – mężczyźni w obawie przed zatrzymaniem ukryli się w hotelu.
Usłyszeli w sumie 5 zarzutów pobicia, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"
Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki
Najnowsze

Morawiecki u Gójskiej: „Wara od dzieci!”. Były premier ostro o hejcie i bezradności rządu

Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki

Trafił w sedno polityki PO, mówiąc "cóż szkodzi obiecać". Jest reakcja KO, ale też internautów
