Skandal. Poseł PiS informuje: zalane powiaty dzierżoniowski i świdnicki nie uznano za obszar klęski żywiołowej
Poseł Grzegorz Macko (PiS) poinformował o skandalu związanym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 września 2024 w sprawie
wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Parlamentarzysta alarmuje, że w dokumencie tym pominięto dwa powiaty - świdnicki oraz
dzierżoniowski.
"Ta skandaliczna decyzja pozbawia mieszkańców tych powiatów możliwości skorzystania z rządowych środków. Pragnę podkreślić, że mieszkańcy tych powiatów wciąż walczą z powodzią", poinformował nas poseł, który już zwrócił się do wojewody dolnośląskiego z żądaniem wyjaśnienia tego skandalu i natychmiastowe objęcie rozporządzeniem obu powiatów.
Źródło: Biuro Poselskie Grzegorza Macko
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
PiS o kandydaturze Czarzastego na stanowisko Marszałka Sejmu. "Nie pozwólmy, aby drugą osobą w państwie był zadeklarowany komunista"
Ostra reakcja na skandaliczny wpis niemieckiego ambasadora. "Lepiej zamilknąć mądrze, niż wypisywać kłamstwa"
Najnowsze
PiS o kandydaturze Czarzastego na stanowisko Marszałka Sejmu. "Nie pozwólmy, aby drugą osobą w państwie był zadeklarowany komunista"
Nawrocki po 100 dniach z wysokim poparciem. Polacy oceniają go pozytywnie
Skandal! Niemcy handlują też listami zamordowanych oficerów w Katyniu
Brodzik: „Nawrocki jest prezydentem zwykłych Polaków — nawet oponenci to przyznają”