Sesja Rady m.st. Warszawy. Stołeczni radni uczcili minutą ciszy ofiary COVID-19
Radni Warszawy uczcili minutą ciszy ofiary zmarłe na koronawirusa. Dodatkowo wyrazili wdzięczność wszystkim, którzy walczą z pandemią na pierwszej linii frontu.
W czwartek o godzinie 10:00 rozpoczęła się sesja Rady m.st. Warszawy. Zanim radni przeszli do porządku obrad, prowadząca czwartkową sesję, wiceprzewodnicząca rady, Magdalena Roguska (KO), poprosiła wszystkich radnych o uczczenie minutą ciszy wszystkie ofiary Covid-19.
Przypomniała, że 12 marca minął rok od dnia, w którym potwierdzono w Polsce pierwszy zgon osoby zarażonej koronawirusem.
- Przez dwanaście miesięcy ta choroba kosztowała życie blisko 48 tys. Polek i Polaków - mówiła.
Podkreśliła także, że przez ten rok wiele osób żyło w odosobnieniu, izolacji, tysiące osób odchodziło w samotności, bez możliwości pożegnania najbliższymi.
- W tak trudnych okolicznościach musimy pamiętać o solidarności i empatii - powiedziała.
- Chcę państwa prosić, abyśmy minutą ciszy uczcili pamięć tych, których już nie ma, otoczyli wsparciem tych, którzy doświadczyli straty i wyrazili wdzięczność tym, którzy na pierwszej linii frontu walczą z pandemią - powiedziała.
W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało o 27 278 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 356 ofiarach śmiertelnych. Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu- 4408.
W Polsce od 4 marca 2020 r. zakażenie potwierdzono u 1 984 248 osób, z których 48 388 zmarło.
Najnowsze
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"
"Wspierajcie prawdziwą sztukę". Jaś Kapela znów wyciąga rękę po kasę [WIDEO]
Watykan wobec AI: sztuczna inteligencja ma służyć godności człowieka
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej