Przejdź do treści
07:48 Ukraina: Szefowie MSZ Trójkąta Lubelskiego oraz Rumunii i Mołdawii spotkają się w piątek w Czerniowcach
07:28 USA: Tysiące strażaków walczą z największym w tym roku pożarem lasów w Kalifornii
04:33 Portugalia: Stan alarmowy wz. z pożarami będzie obowiązywał do 13 sierpnia
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Sensacyjne doniesienia z Berlina! Polak żył w momencie dokonywania zamachu!

Źródło: Telewizja Republika

Jak donosi niemiecki dziennik „Bild”, 37-letni polski kierowca żył w momencie dokonywania zamachu i próbował chwilę wcześniej powstrzymać sprawcę przed atakiem. Polak został zabity przez zamachowca strzałem z broni palnej już po dokonaniu terrorystycznego ataku.

Wczoraj Karl-Heinz Schroeter, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii stwierdził, że polski kierowca został zastrzelony przez zamachowca przed dokonaniem ataku terrorystycznego na terenie jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie. Podkreślił jeszcze raz wyraźnie fakt, że Polak był ofiarą, a nie zamachowcem.

Do sensacyjnych informacji dotarł jednak niemiecki dziennik „Bild”. Według policyjnego źródła gazety, Polak miał walczyć w kabinie ciężarówki z zamachowcem, chcąc powstrzymać go od dokonania ataku terrorystycznego. Stąd mają pochodzić prawdopodobnie ślady walki i rany od noża na ciele Polaka, które wykazała sekcja zwłok.

Według „Bilda”, gdy ciężarówka już zatrzymała się, terrorysta zastrzelił Polaka z broni palnej i uciekł.

W zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie zginęło 12 osób, a prawie 50 zostało rannych. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie. Wciąż trwają poszukiwania sprawy ataku terrorystycznego.  

bild.de, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

Albo zamknięte granice, albo gwałcone kobiety. Raport

Jakie jeszcze inwestycje Tusk uzna za dobre dla Polski?

Dziś kończy się czas dany Putinowi. Pięć scenariuszy dla Ukrainy

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

Kryminaliści w Waszyngtonie mają problem. Trump wysłał im kogoś

Maciej Mindak nie żyje. Gwiazda HGTV zginęła w tragicznym wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ukraina zamyka etap desowietyzacji. Usunęli ostatni pomnik Lenina

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Najnowsze

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Dziś kończy się czas dany Putinowi. Pięć scenariuszy dla Ukrainy

Niemcy boją się mówić co myślą

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

skandal z ukrywaniem tożsamości imigrantów

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

aukcja akcesoriów filmowych

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

Aleksandra Fedorska w Radiu Republika

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

różnica w gwałtach na kobietach między Anglią a Polską

Albo zamknięte granice, albo gwałcone kobiety. Raport

Jakie jeszcze inwestycje Tusk uzna za dobre dla Polski?