Przejdź do treści
11:19 Badanie: niemal 70 proc. Polaków planuje ograniczyć wydatki świąteczne
11:07 Śląskie: Rozpoczął się proces ws. zabójstwa księdza z Kłobucka
10:59 Tatry: Po upadku na Kozim Wierchu turystka straciła przytomność. Skomplikowana akcja ratownicza
10:07 Wielkopolskie: Zarzuty dla prokuratora, który spowodował kolizję prowadząc po pijanemu
10:01 Francja: Luwr nie został otwarty o zwykłej porze, wkrótce decyzja w sprawie strajku
09:20 Czechy: Prezydent Pavel powołał rząd premiera Babisza
09:19 Gdańsk: Troje oskarżonych o pranie pieniędzy i przejęcie gotówki z fikcyjnych sklepów internetowych
07:36 Świat: Ceny miedzi w Londynie odbijają się po mocnej piątkowej wyprzedaży metali
06:27 Hiszpania: Czerwony alarm pogodowy w Walencji. Szkoły odwołują zajęcia
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Seksistowski komentarz Saramonowicza: Kobieto, nie wiesz, na kogo głosować? Zrób jak z samochodem- niech wygra ładniejszy

Źródło: Youtube/Kultowe rozmowy

Reżyser tak "ambitnych" filmów jak "Testosteron", "Lejdis" czy "Idealny facet dla mojej dziewczyny", niejednokrotnie wypowiadający się z pogardą nie tylko o PiS, ale i Polakach popierających tę partię, postanowił wesprzeć kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego.

Niestety, z tego rodzaju wsparcia prezydent Warszawy, który planuje przenieść się ze stołecznego ratusza do Belwederu, może być raczej niezadowolony. Niezadowolona może być zresztą również walcząca o prawa kobiet małżonka Trzaskowskiego. 

Andrzej Saramonowicz, bo to o nim mowa, zamieścił na Instagramie mem, którym chciał w żartobliwy sposób zachęcić niezdecydowane w kwestii kandydata Polki do głosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Post reżysera na Instagramie wywołał dość żywą dyskusję bądź to na temat urody kandydatów walczących w II turze o urząd prezydenta, bądź to na temat seksizmu, powielania stereotypu, że kobiety zasadniczo nie znają się na niczym, a już na pewno czymś tak ambitnym jak polityka, więc dokonują wyborów, by tak rzec, powierzchownych. Czy to samochód (bo przecież na nich pewnie kobiety też się nie znają), czy przyszły prezydent. Niesmak wobec żarciku Saramonowicza, jak się okazało, połączył internautów, którzy w kwestii poglądów politycznych są absolutnie nie po drodze. 

– Jeżeli czujesz się zagubiona i przytłoczona tymi wszystkimi debatami, nie znasz się na polityce i nie wiesz, na kogo głosować, zrób jak z samochodem – niech wygra ładniejszy- głosi tekst na memie udostępnionym przez Saramonowicza i opatrzony zdjęciem Rafała Trzaskowskiego na tle obszernej biblioteczki. Do zdjęcia Trzaskowskiego doklejono ponadto napis w języku angielskim: „Czujesz się zagubiona, dziewczynko”?

Reżyser poczuł się oburzony tym, że znalazły się osoby oburzone jego wpisem na Instagramie. Postanowił więc udostępnić go po raz kolejny, obszernie się tłumacząc. Najpierw silił się na intelektualizm i napisał coś przypominającego licealną rozprawkę o tym, czym jest mem. Później natomiast… „odwrócił kota ogonem”, a perfekcji w tej metodzie dyskusji mogą mu pozazdrościć politycy Platformy Obywatelskiej, którzy również chętnie po nią sięgają.

– Po co Trzaskowski ma wygrać? Także po to, by powstrzymać seksizm tam, gdzie on naprawdę istnieje, czyli w opartej na wulgarnym neokonserwatyzmie polityce PiSu- napisał Andrzej Saramonowicz.

Następnie dodał:

– Cywilizowanie Polski i Polaków tam gdzie ciągle ma się dobrze dzikość, wymaga skuteczności. Jeszcze raz powtórzę drukowanymi: SKUTECZNOŚCI! - tak, teksty na poziomie „wąsatego wuja”, którym zapewne dla pana Saramonowicza jest każdy wyborca PiS, to dość ciekawy sposób „cywilizowania Polski i Polaków”.

Na końcu reżyser podkreślił, że zamieszczony przezeń mem nie narusza szacunku do kobiet, a poza tym jest śmieszny i podoba się instagramerom. I czego tu nie rozumiecie, przeciętni Polacy, którzy nie wierzą, że komentatorzy stacji TVN mają tyle książek w domu?

Panu prezydentowi Trzaskowskiemu mówimy natomiast: Boże, chroń mnie od przyjaciół, bo z wrogami poradzę sobie sam. A feministki pytamy: to jak, może jakiś czarny protest przeciwko seksizmowi wśród przedstawicieli "elit" intelektualnych i kulturalnych wspierających Trzaskowskiego?

 

      Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Andrzej Saramonowicz (@andrzej_saramonowicz)Lip 7, 2020 o 2:55 PDT

Instagram

Wiadomości

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Przez Tuska Polacy tracą zaufanie do służb! Groźne konsekwencje dla państwa

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Tomasz Sakiewicz z ostrymi pytaniami do Tuska! "Może zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu"

Echo publikacji "Wyborczej". Dobrzyński wystawił się na ostrzał internautów!

Fani oburzeni wynikiem Eurowizji Junior: „To niesprawiedliwe!” – mówi nauczycielka śpiewu

Po 10 latach ukrywania się zatrzymano podejrzanego o zabójstwo w Mosinie!

NIL reaguje na tekst "Wyborczej". Wzywa do wszczęcia postępowania [KOMUNIKAT]

Świąteczna magia w kuchni: ryba po grecku w nowej odsłonie

Czuchnowski uderzył w prof. Cenckiewicza. Szefernaker z ostrą krytyką

Robert Wolański dzieli się wspomnieniami żony Agnieszki Maciąg – wiersze i notatniki pozostaną dla fanów

Reginia-Zacharski: Tuska nikt nie ogra, bo nigdzie nie gra...

Atak na Cenckiewicza. Służby przekazują dane wrażliwe pracownikom brukowca!

Strategia NSS 2025: Europa traci suwerenność na rzecz UE

„Serce dla Inki”. Błyskawiczna zbiórka brytyjskiej Polonii

Najnowsze

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Echo publikacji "Wyborczej". Dobrzyński wystawił się na ostrzał internautów!

Fani oburzeni wynikiem Eurowizji Junior: „To niesprawiedliwe!” – mówi nauczycielka śpiewu

Po 10 latach ukrywania się zatrzymano podejrzanego o zabójstwo w Mosinie!

NIL reaguje na tekst "Wyborczej". Wzywa do wszczęcia postępowania [KOMUNIKAT]

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Przez Tuska Polacy tracą zaufanie do służb! Groźne konsekwencje dla państwa

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Tomasz Sakiewicz z ostrymi pytaniami do Tuska! "Może zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu"