Seksafera w „Wyborczej” pod lupą prokuratorów
Warszawska Prokuratura Okręgowa zajmie się sprawą molestowania seksualnego w „Gazecie Wyborczej”.
Przypominamy, że osiem kobiet zarzuciło szefowi portalu Wyborcza.pl Michałowi Wybieralskiemu i publicyście „Krytyki Politycznej” Jakubowi Dymkowi molestowanie i mobbing.
Obaj dziennikarze zostali zawieszeni przez swoich pracodawców.
– W związku z informacjami, które pojawiły się w przestrzeni publicznej dotyczącymi oskarżenia przez grupę ośmiu kobiet o mobbing i molestowanie szefa portalu Wyborcza.pl oraz publicysty Krytyki Politycznej, prokuratura przeprowadziła z urzędu postępowania przygotowawcze – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. – Warszawska prokuratura przeprowadzi teraz postępowanie w kierunku przestępstw przeciwko wolności seksualnej, dotyczących mobbingu oraz naruszenia nietykalności cielesnej – dodała Bialik.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Litwin skazany przez polski sąd. Mężczyzna chciał szpiegować dla Białorusi
NSZZ „Solidarność” z Ziemi Łódzkiej reaguje na wyrok wobec Adama Borowskiego
Fogiel komentuje skandaliczne uczczenie Radomskiego Czerwca. "Symulacja pałowania i słit focia wiceprezydent z milicjantami"