Przejdź do treści
07:48 Turcja: Siedmiu policjantów rannych w starciu z bojownikami IS
07:07 Hiszpania: Jedna osoba nie żyje, dwie zaginione wskutek powodzi
06:41 Szef KGP: ostatnie wydarzenia pokazały, że musimy być gotowi na każdy scenariusz
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Sędziowie ujawniają skandaliczne działania zwolenników ekipy Tuska. Wulgarnie obrażają oni sędziów, grożą im, chcą bezprawnie pozbawić stanowisk [WIDEO]

Źródło: Telewizja Republika

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Piotr Schab, a także sędziowie Przemysław Radzik i Michał Lasota, ujawnili na dzisiejszej konferencji prasowej skandaliczne praktyki nowej władzy i jej sojuszników, którzy wywierają niedopuszczalne naciski na rzeczywiście niezależnych sędziów, którzy w swoim postępowaniu chcą kierować się jedynie litera prawa. Polskiego prawa!

Sędzia Schab zaczął konferencję od poinformowania o skandalicznym wybryku grupy sędziów, jak można mniemać zwolenników nowej władzy, którzy wdarli się wczoraj do gabinetu prezesa jednego z sądów apelacyjnych, żądając od niego natychmiastowego złożenia rezygnacji ze stanowiska.

"Padały z ich strony liczne wulgaryzmy, a nawet groźby użycia przemocy wobec prezesa, o ile nie podporządkuje się ich woli. Traktujemy to jako groźby karalne i taki też będzie finał postępowania tych sędziów", stwierdził Piotr Schab. Rzecznik, jak podkreślił, zdążył się przyzwyczaić do rozmaitych form skandalicznych form nacisków na swój urząd. "Zmierzają one nie tylko do bezprawnego skrócenia naszej kadencji, która przypomnę, trwa cztery lata, ale także wpłynięcia na nasze orzeczenia. My się nie poddamy, nie ugniemy i nie zmienimy też naszego przekonania, że sędziowie podobnie jak wszyscy inni obywatele muszą ponosić odpowiedzialność prawną za swoje czyny, a nie być traktowani w jakiś specjalny sposób", powiedział sędzia Piotr Schab, sugerując, że nie zgadza się z opinią części swego środowiska zawodowego, jakoby sędziowie byli jakąś "specjalną kastą" - czytaj: "świętymi krowami".

"Wiemy, że są ludzie, dzisiaj dość wpływowi, którzy obiecywali niegdyś, że można nas usunąć w ciągu pięciu minut, a nawet sekund. Te groźby traktujemy, jako kolejny przykład bezprawia. My się nie ugniemy, a takie groźby będą wręcz kontrskuteczne", zapewnił Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych.

O tym do czego może prowadzić "polityka miłości" obecnej "władzy" opowiedział krótko sędzia Przemysław Radzik, zastępca sędziego Schaba.

"Wczoraj jeden z dziennikarzy, tak go określmy, nazwał mnie publicznie "psem". Taki język odhumanizowania może prowadzić w niedalekiej przyszłości do tragedii", podkreślił sędzia Radzik.

PAP

Wiadomości

dyktator z Kremla

Rosja: Większość miliarderów milczy

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

Sceptyczne oceny co do pokoju. Krytyka "czającej się" Unii Europejskiej

Moskwa skomentowała rozmowy Zełenski-Trump

Brytyjskie media: nie poczyniono postępów

Sakiewicz: Trump chce przerwać masakrę i wymusić pokój

Prezydent Trump: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia krwawej wojny, największej od czasów II wojny światowej

Prezydent Nawrocki rozmawiał z Trumpem i Zełenskim o sytuacji na Ukrainie

Saryusz-Wolski ostrzega przed zamachem na państwowość Polski ze strony UE

Błaszczak: 60 tajemniczych balonów wlatuje do Polski, a rząd jest na urlopie

Szczepkowska kolejny raz w furii. Skandalicznie zaatakowała Prezydenta i... Bolesława Chrobrego

Niemiecki socjolog krytykuje sekularyzację: religia oznacza poczucie, że istnieje coś, co wykracza poza mnie

Najnowsze

dyktator z Kremla

Rosja: Większość miliarderów milczy

chińskie wojsko

"Cień Chin przykryje" Tajwan. We wtorek

OPINIE

Sceptyczne oceny co do pokoju. Krytyka "czającej się" Unii Europejskiej

Kiriłł Dmitrijew

Moskwa skomentowała rozmowy Zełenski-Trump

spotkanie prezydentów

Brytyjskie media: nie poczyniono postępów

flaga palestyńska

Kontrowersje wokół flag w Wielkiej Brytanii. Obce na budynkach publicznych

sondaż ws. decyzji prezydenta dotyczącej okrągłego stołu

Ponad połowa Polaków o decyzji prezydenta ws. okrągłego stołu

katastrofa kolejowa

Mnóstwo ofiar w katastrofie kolejowej