Przejdź do treści
09:49 Azja: Tajlandia zamknęła wszystkie przejścia graniczne z Kambodżą po tym, gdy w czwartek rano wybuchły starcia zbrojne na granicy tych państw
08:54 Rosja: w obwodzie amurskim odnaleziono szczątki samolotu pasażerskiego An-24; na pokładzie było około 50 osób
08:35 Wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty przekazał, że Andrzej Szejna nie będzie dalej wiceministrem spraw zagranicznych
07:43 Prezydent Donald Trump napisał na swojej platformie społecznościowej Truth Social: wspaniała wygrana Karola Nawrockiego w Polsce, będzie świetnym prezydentem
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Sasin dosadnie o kolejnych działaniach ekipy Tuska: „Grozi nam powrót plagi bezrobocia”

Źródło: X/pisorgpl

Jak powiedział Jacek Sasin, poseł PiS podczas konferencji prasowej - obecni rządzący wyrażają niechęć, aby rozwijać w Polsce przemysł, żeby tworzyć nowe miejsca pracy, żeby wzmacniać polskie bezpieczeństwo militarne, energetyczne, polskie bezpieczeństwo gospodarcze, żeby wzmacniać również bezpieczeństwo polskich rodzin poprzez tworzenie tych właśnie nowych miejsc pracy. Sasin podkreślił również, że "dzisiaj grozi nam powrót tej ogromnej, niszczącej polskie społeczeństwo plagi bezrobocia".

Budowa huty w Rudzie Śląskiej. Sasin: Nowy zarząd próbuje się wycofać 

Posłowie PiS zorganizowali wczoraj konferencję prasową w Sejmie, na której mówiono o sytuacji branży hutniczej w Polsce.

"Hutnictwo stali, tak jak inne kluczowe gałęzie polskiej gospodarki, jest dzisiaj w dużej mierze kontrolowane przez Skarb Państwa, bo takie jest zadanie Skarbu Państwa, żeby nie tylko kontrolować te najważniejsze przedsiębiorstwa, ale żeby również interweniować tam, gdzie rynek nie jest w stanie udźwignąć swojej roli, nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości produkcji na nasze krajowe potrzeby. Otóż, dzisiaj mamy ogromny deficyt, jeśli chodzi o produkcję stali w Polsce. Aż 80% zapotrzebowania na produkty stalowe pokrywane jest z importu i ten import jest coraz większy w zakresie towarów spoza Unii Europejskiej", podkreślił Jacek Sasin.

Polityk wskazał, że "dzisiaj cała Unia Europejska przeżywa kryzys produkcji przemysłowej i coraz bardziej uzależnia się od dostawców z innych rynków, przede wszystkim rynku daleko wschodniego, azjatyckiego, z Chin - sytuacja skomplikowała się szczególnie w wyniku wojny na Ukrainie, również wcześniej pandemia COVID była tym momentem kryzysowym".

"Spowodowało to skokowy wzrost cen stali w całej Europie, również w Polsce. Dlatego, kiedy kierowałem Ministerstwem Aktywów Państwowych, zaczęliśmy prace i właściwie te prace były na dużym etapie zaawansowania, jeśli chodzi o tę strategię rozwoju przemysłu hutniczego, ale również podjęliśmy bardzo konkretne działania już w porozumieniu z zarządem spółki Węglokoks, który również dokonując analiz, dokonując również pierwszych prac projektowych, przystąpił do opracowania projektu budowy nowoczesnej huty w Rudzie Śląskiej, która zmniejszyłaby tą wielką lukę rynkową, jaką dzisiaj mamy pomiędzy produkcją, a popytem polskiego przemysłu, polskiej gospodarki" – przypomniał Sasin.

Wskazał, że "z ogromnym niepokojem usłyszeliśmy w ostatnich dniach na Europejskim Forum Gospodarczym, że zarówno Pani Minister Czarnecka jak i nowy zarząd Weglokoksu próbują wycofać się z tego projektu, strategicznego projektu dla Polski"

"Obecni rządzący wyrażają niechęć, aby rozwijać w Polsce przemysł, żeby tworzyć nowe miejsca pracy, żeby wzmacniać polskie bezpieczeństwo militarne, energetyczne, polskie bezpieczeństwo gospodarcze, żeby wzmacniać również bezpieczeństwo polskich rodzin poprzez tworzenie tych właśnie nowych miejsc pracy", oświadczył.

Sasin oznajmił też, że "dzisiaj grozi nam powrót tej ogromnej, niszczącej polskie społeczeństwo plagi bezrobocia".

Niezalezna.pl / X

Wiadomości

Zmarły prezydent RP

Zobacz jaki naprawdę był Lech Kaczyński. Ten film podbija internet!

W USA rosną ceny ropy. W tle rozmowy handlowe i zapasy paliw w USA

Polskie drużyny poznały potencjalnych rywali w FIBA Europe Cup

To będą doskonałe relacje! Donald Trump nie ma żadnych wątpliwości: Karol Nawrocki będzie świetnym prezydentem

39. posiedzenie Sejmu. Dzień drugi [TRANSMISJA]

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Rosji. Odnaleziono szczątki An-24, na pokładzie było około 50 osób

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla sześciu województw

Rosja buduje "cyfrowy gułag": na horyzoncie aplikacja szpiegowska "Max"

Pilne: W Rosji zaginął samolot pasażerski. Na pokładzie było Kilkadziesiąt osób

NSZZ Solidarność ogłasza Pogotowie Strajkowe w rzeszowskim oddziale PGE Dystrybucja S.A.

Macronowie idą "z nią" do sądu. Udowodnić, że Brigitte jest kobietą

Burza wywróciła łódź. Utonęli wszyscy bez kamizelek ratunkowych

Mocny głos z Ameryki Północnej. Potępili działania Izraela w Strefie Gazy

Bułgaria: spektakularny wzrost cen nieruchomości przed wejściem do strefy euro

Rosja ignoruje ultimatum Trumpa

Najnowsze

Zmarły prezydent RP

Zobacz jaki naprawdę był Lech Kaczyński. Ten film podbija internet!

39. posiedzenie Sejmu. Dzień drugi [TRANSMISJA]

Katastrofa samolotu pasażerskiego w Rosji. Odnaleziono szczątki An-24, na pokładzie było około 50 osób

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla sześciu województw

Kreml będzie podsłuchiwał wszystkich

Rosja buduje "cyfrowy gułag": na horyzoncie aplikacja szpiegowska "Max"

W USA rosną ceny ropy. W tle rozmowy handlowe i zapasy paliw w USA

Polskie drużyny poznały potencjalnych rywali w FIBA Europe Cup

To będą doskonałe relacje! Donald Trump nie ma żadnych wątpliwości: Karol Nawrocki będzie świetnym prezydentem