Tomasz Sakiewicz z ostrymi pytaniami do Tuska! "Może zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu"
Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz prezes TV Republika, w reakcji na publikację "Gazety Wyborczej", zwrócił się bezpośrednio do Donalda Tuska.
W poniedziałek "Gazeta Wyborcza" w publikacji Wojciecha Czuchnowskiego ujawnia informacje medyczne z ankiety bezpieczeństwa osobowego prof. Sławomira Cenckiewicza. Warto jednak zauważyć, że dostęp do nich powinny mieć jedynie służby specjalne. Mowa o lekach, jakie przyjmował prof. Cenckiewicz. Zgodnie z narracją służb i samego Czuchnowskiego, zatajenie tych informacji mogło mieć wpływ na zgodą na dostęp do informacji niejawnych. Tezy te obalił jednak sąd.
Więcej: Atak na Cenckiewicza. Służby przekazują dane wrażliwe pracownikom brukowca!
Tomasz Sakiewicz z szeregiem pytań - do Tuska
W reakcji na publikację Czuchnowskiego, Tomasz Sakiewicz, prezes naszej stacji, wystosował w mediach społecznościowych szereg pytań do Donalda Tuska, który w końcu stoi na czele rządu w Polsce.
Mam pytanie do Donalda Tuska: czy przecieki z teczek Karola Nawrockiego i Sławomira Cenckiewicza to jedyne przecieki ściśle tajnych dokumentów? Czy rozpoczęto w tej sprawie śledztwo? Czy mamy pewność, że obce służby nie penetrują największych tajemnic naszego państwa i nie używają lub użyją ich do szantażu osób publicznych np. pana? Czy brak reakcji prokuratury i służb na ten przeciek wynika z tego, że odbywa się to za pana zgodą?
Jak wskazał Sakiewicz, wciąż zwracając się do Tuska: "Może w tej sprawie zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu i wytłumaczy chociaż posłom sprawy od których zależy bezpieczeństwo państwa".
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów
Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz
Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"