Przejdź do treści
14:00 Rząd Wielkiej Brytanii zobowiązał się przeznaczyć 600 mln funtów na systemy obrony powietrznej dla Ukrainy – poinformował minister obrony John Healey. Wsparcie to ma pomóc odeprzeć rosyjskie ataki na ukraińską sieć energetyczną w okresie zimowym
13:09 Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała na piątek europosła Michała Dworczyka (PiS), który ma zostać przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszeć zarzuty w sprawie tzw. afery mailowej
12:50 Ataki Rosji spowodowały odcięcie prądu w całej kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu donieckiego, pozbawiając energii elektrycznej ok. 427 tys. odbiorców, a także blisko 289 tys. w obwodzie odeskim
11:42 PILNE: Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych Tomasza Siemoniaka był członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej (ORMO), należał także do komunistycznego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZSMP)
11:38 W listopadzie odnotowano największy od roku jednorazowy spadek liczby ogłoszeń o pracę - wynika z wtorkowego Barometru Ofert Pracy. Jak dodano, liczba ofert wzrosła w trzech województwach, ale skala tych wzrostów „była znikoma”
10:40 Kolejny atak na Zbigniewa Ziobrę. Paszport polityka prawicy został unieważniony decyzją wojewody mazowieckiego na wniosek Prokuratury Krajowej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Sakiewicz: działania ruchu LGBT noszą znamiona terroryzmu

Źródło: Telewizja Republika

Gościem porannej audycji TV Republika był red. Tomasz Sakiewicz, który skomentował ostatnie wydarzenia jakie miały miejsce z udziałem aktywistów LGBT oraz zatrzymania Michała Sz.

Tomasz Sakiewicz odnosząc się do ostatnich manifestacji LGBT zauważył, że niektóre działania tego ruchu noszą znamiona terroryzmu 

– Czym jest terroryzm? Terroryzm to jest zastraszanie opinii publicznej, która nie godzi się na jakiś program lub na jakieś działania – wskazywał red. Naczelny „Gazety Polskiej.”

– Przecież oni wchodzą do kościołów, napadają na działaczy katolickich, biją ich niszczą mienie, profanują wizerunki święte dla katolików, próbując wymusić swój program polityczny i jeszcze co gorsza, kiedy ktoś mówi, że oni mają jakąś ideologię, którą próbują wymusić, to jest oskarżany o nietolerancję dla homoseksualistów, bo przecież coś takiego jak ideologia LGBT nie istnieje – zaznaczył red. Sakiewicz.

Terroryzują ludzi mówiąc, że (…) nie mają programu, i próbują (…) ten program narzucić – ocenił.

Przekształcenie cywilizacji

Tomasz Sakiewicz podkreślił, że ruch LGBT ma na swoich sztandarach bardzo radykalny program.

– Jest on bardzo radykalną zmianą całego społeczeństwa, w zasadzie uszkodzeniem całej znanej nam cywilizacji. – powiedział dziennikarz.

Jak zauważył ruch LGBT dla wielu jest sposobem na pozyskanie środków finansowych m.in. z instytucji publicznych czy źródeł zagranicznych.

– Większość homoseksualistów nie chce mieć nic wspólnego z tym co oni wyrabiają. Trzeba też pamiętać, że większość aktywistów LGBT to są osoby heteroseksualne, które wykorzystują sytuację do tego, żeby zarobić pieniądze, bo przecież oni są mocno finansowani np. z kasy Warszawy czy przez ludzi typu George Soros. – stwierdził publicysta.

Radykalizacja

W ocenie red. Sakiewicza ruch LGBT będzie się radykalizował.

– Żeby istnieć muszą stosować coraz bardziej radykalne metody. (…) Będą podkręcać atmosferę, będą takie sytuacje, że rzeczywiście zrobią komuś krzywdę. 

Margot czy Michał Sz?

Odniósł się również do aresztowania Michała Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot" – podejrzanego o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Sz. W areszcie uskarża się m.in. na umieszczenie go na oddziale dla mężczyzn. 

– To nie jest tak że jedna osoba narzuca pozostałym powszechnych norm. – powiedział Tomasz Sakiewicz w odniesieniu do postulatów aktywisty.

– Dobrze, że on się podaje za kobietę a nie którąś z pozostałych pięćdziesięciu płci, które oni wymieniają (…) wyobraźmy sobie, że on się poda za szesnastą czy dwudziestą płeć to będzie trzeba zrobić pięćdziesiąt kilka oddziałów więzień dla kolejnych płci, które oni sobie wymyślą i niedługo się okaże, że w ogóle nie można ich wsadzać do więzień, nawet jak kogoś zabija, bo wreszcie zabraknie rodzajów płci dla ich wyobrażeń. – mówił gość poranka.

– Nikt nie musi wierzyć w Boga, nie musi miłować bliźniego, ale musi przestrzegać prawa, które było już dawno ustanowione i które pozawala wszystkim normalnie żyć.  – ocenił.

 

 

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Michał Sz. urodził się mężczyzną i prawnie jest mężczyzną dlatego nie powinno być wątpliwości w jakim więzieniu, żeńskim czy męskim, powinien się znajdować. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 10, 2020

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Pani Komisarz UE najprawdopodobniej nawet nie zapoznała się ze sprawą aresztowania Michała Sz. a wygłasza na ten temat zdanie. To bardziej rzecznik lewicy niż praw człowieka. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 10, 2020

Tomasz Sakiewicz skomentował także sytuację na Białorusi.

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Białoruś nie odbiega od standardów rodem z PRL jeśli chodzi o wybory. Nie jest w naszym interesie przyłączenie jej do Rosji. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 10, 2020

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Każdy kto będzie chciał rządzić na Białorusi będzie musiał się dogadać ze społeczeństwem albo z Moskwą, to dwie siły wpływów w tym kraju. #włączprawdę z #TVRepublika

— Telewizja Republika  (@RepublikaTV) August 10, 2020
TV Republika

Wiadomości

Kłopoty Bayernu! Neuer znów kontuzjowany

"Presja weta działa!". Rząd zmienia podejście do obywateli Ukrainy

Viki Gabor o konflikcie z Roxie Węgiel: „Nie lubię tego tematu”

Maciejewska odsłania kulisy Lewicy: Biedroń sprzedał całą partię Czarzastemu!

"Sto zapowiedzi i zero konkretów". WEI krytykuje tymczasowe aresztowania

Afera w Lidlu. Rolnicy żądają kar, inspekcja wyjaśnia sprawę

"Służba zdrowia leży na łopatkach". Posłowie PiS bronią zamykanego oddziału szpitalnego

Konflikt dentysty z Chajzerem trwa. „Proponował, żebyśmy się pogodzili i poszli razem do kościoła” — lekarz odmówił

Umowa z państwa MERCOSUR zostanie odłożona?

Granice przekroczone? Paszport Ziobry cofnięty. Opozycja mówi: to polowanie!

Żona posła PiS ograniczyła aktywność w social mediach. Chodzi o zdrowie Łukasza Schreibera

Ranking dłużników: Śląskie w czołówce, Podkarpacie najsolidniejsze

Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej! Miasto pokazuje koncepcję i szykuje przetarg

Wewnętrzne tarcia w PiS. Zyska: to nie powinno wyjść do mediów

SZOKUJĄCA informacja! Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych należał do ORMO

Najnowsze

Kłopoty Bayernu! Neuer znów kontuzjowany

"Sto zapowiedzi i zero konkretów". WEI krytykuje tymczasowe aresztowania

Afera w Lidlu. Rolnicy żądają kar, inspekcja wyjaśnia sprawę

"Służba zdrowia leży na łopatkach". Posłowie PiS bronią zamykanego oddziału szpitalnego

Konflikt dentysty z Chajzerem trwa. „Proponował, żebyśmy się pogodzili i poszli razem do kościoła” — lekarz odmówił

"Presja weta działa!". Rząd zmienia podejście do obywateli Ukrainy

Viki Gabor o konflikcie z Roxie Węgiel: „Nie lubię tego tematu”

Maciejewska odsłania kulisy Lewicy: Biedroń sprzedał całą partię Czarzastemu!