Sąd ukarał strażników miejskich, którzy pobili obywatela Szczecinka
Do zdarzenia doszło dwa lata temu. Podczas legitymowania grupy młodych mężczyzn okazało się, że jeden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów. 20-latek został zatrzymany i pobity – informuje RMF24.
Sprawę rozstrzygał sąd Rejonowy w Szczecinku. Sadystyczni strażnicy usłyszeli wyroki w zawieszeniu. Dowódca patrolu został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz na 8 letni zakaz wykonywania zawodu. Pozostali dwaj strażnicy usłyszeli wyrok roku i dwóch miesięcy w zawieszeniu na dwa lata oraz 5 letni zakaz wykonywania zawodu. Strażnicy są również zobligowani do przeproszenia mężczyzny oraz wypłaty 5 tysięcy złotych odszkodowania. Mężczyźni zostali dyscyplinarnie zwolnieni z pracy.
O sprawie zrobiło się głośno, gdy poszkodowany umieścił w internecie filmik z brutalnej interwencji strażników.
Najnowsze
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"
"Wspierajcie prawdziwą sztukę". Jaś Kapela znów wyciąga rękę po kasę [WIDEO]
Watykan wobec AI: sztuczna inteligencja ma służyć godności człowieka
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej