Sąd uchylił decyzję HGW ws. protestowania przeciwko "Klątwie". To łamanie praw obywatelskich
Warszawski sąd całkowicie uchylił decyzję prezydent Warszawy ws. zakazu demonstracji przeciw spektaklowi "Klątwa", która miała się rozpocząć w sobotę w najbliższym otoczeniu Teatru Powszechnego.
Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz demonstracji przeciw spektaklowi "Klątwa". Decyzja ta podyktowana była przebiegiem poprzedniego protestu – poinformował rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
– Warszawski sąd w całości uchylił zakaz zgromadzenia. Gronkiewicz przegrała chcąc wykorzystać sąd i procedury swych przestępczych działań polegających na finansowaniu spektaklu łamiącego konstytucję i nasze prawa – dowiedziała się Telewizja Republika.
– Uważam że HGW posłużyła się sądem i ustawą by w sposób nadużywający przykryć swoje własne działania przestępcze polegające na finasowaniu teatru powszechnego. Tu trzeba pamiętać, że ona nie jest bezstronna w tej kwestii tylko we własnej sprawie posłużayła się prawem, by zakazać protestowania narodu – mówił.
Najnowsze
HIT DNIA
PILNE | Polska zapleczem Bundeswehry? Umowa bez polskiej wersji, kosztorysu i gwarancji dla zbrojeniówki!
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci ciężarnej kobiety i jej dziecka!
SPRAWDŹ TO!
„Szowiniści-ofiarnicy”. Niemiecki polityk obraził Polaków i zadrwił z reparacji