Rzecznik rządu: Duda jest pod presją Kaczyńskiego i Szydło

– Myślę, że pan prezydent Andrzej Duda jest pod wielką presją. Choćby pod presją Beaty Szydło czy Jarosława Kaczyńskiego, który sfinansował mu kampanię (…) Bardzo bym chciał, by prezydent był ponad to – stwierdził Cezary Tomczyk.
W rozmowie z Polsat News rzecznik rządu apelował do polityków PiS, by nie wciągali Andrzeja Dudy w kampanię wyborczą. – To głowa państwa, prezydent wszystkich Polaków. Bardzo bym prosił polityków PiS, by nie stawiali prezydenta w takiej sytuacji, że za niego w mediach odpowiada szef sztabu PiS w wyborach parlamentarnych. Bo mamy wtedy poplątanie i pomylenie sytuacji – dodał.
Jego zdaniem, ze względu na sfinansowanie kampanii prezydenckiej przez PiS, prezydent Duda jest „pod presją Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego”.
Tomczyk mówił też o propozycji premier Ewy Kopacz, która zwróciła się do nowej głowy państwa o zwołanie Rady Gabinetowej. – To jest właśnie takie miejsce, gdzie bez blasku fleszy wszyscy ministrowie mogą zdać raport i opowiedzieć prezydentowi o pracach swoich resortów. Myślę, że taka wiedza byłaby prezydentowi bardzo potrzebna – stwierdził.
CZYTAJ TAKŻE:
TVP odmawia emisji spotu Prawa i Sprawiedliwości
Nałęcz o notatkach Komorowskiego: Są spotkania, które pozostają jedynie w głowach rozmówców
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Fogiel krytykuje umowę z Mercosur. Zwracał uwagę na działania prezydenta Nawrockiego i manipulacjach koalicji 13 grudnia
Michalik odleciała po wyborach: „Ja naprawdę się zaczynam zastanawiać, czy rząd nie powinien rządzić przez dekrety”
TYLKO U NAS
Zielona Góra. Radny Jacek Budziński: Platforma chce przenieść obrady rady miasta do byłej siedziby PZPR
Trzyletnia Lena, siostra zmarłego w rodzinie zastępczej Oskara, wraca do domu. Sąd nie spieszył się z wydaniem decyzji
Najnowsze

Deficyt i dziura budżetowa Tuska tematami Rady Gabinetowej

Michalik odleciała po wyborach: „Ja naprawdę się zaczynam zastanawiać, czy rząd nie powinien rządzić przez dekrety”

Niemcy muszą na niego mocno naciskać. Tusk deklaruje, że ominie weto prezydenta ws. wiatraków

IPN: 17 września odbędzie się pogrzeb piętnastu ofiar zbrodni katyńskiej

Niemiecka gazeta szkaluje Nawrockiego. Padają słowa o zdradzie i nienawiści i podłości

Fogiel krytykuje umowę z Mercosur. Zwracał uwagę na działania prezydenta Nawrockiego i manipulacjach koalicji 13 grudnia
