Rusza 23. Świąteczna Zbiórka Żywności. Do akcji zaprasza para prezydencka!

W piątek i w sobotę na terenie kilku tysięcy sklepów w Polsce, wolontariusze będą zachęcać do podzielenia się swoimi zakupami z najbiedniejszymi.
23. Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Banki Żywności zainaugurowała para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że w każdym jest potrzeba czynienia dobra. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda apelowała o wsparcie akcji. - Mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich Polacy otworzą swoje serca na potrzeby tych, dla których los okazał się mniej łaskawy - powiedziała Pierwsza Dama.
Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki, wystarczy przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności, jak mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych.
23. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w ponad 3 tysiącach 300 sklepach w 550 miejscowościach. Weźmie w niej udział ponad 53 tysiące wolontariuszy. Zebrane w trakcie akcji artykuły trafią między innymi do rodzin wielodzietnych, dzieci z domów dziecka, osób bezdomnych, samotnych, chorych i bezrobotnych.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Bosak: jeżeli nie będzie społecznego nacisku, to rząd Tuska będzie prowadził politykę kapitulacji wobec Niemiec
Afera wokół Instytutu Pileckiego. Internauci przypominają mocne wystąpienie Nawrockiego ws. pamięci historycznej sprzed roku [WIDEO]
Najnowsze

PILNE: tragiczna śmierć legendarnego skoczka. Nie żyje Felix Baumgartner

Afera wokół Instytutu Pileckiego. Internauci przypominają mocne wystąpienie Nawrockiego ws. pamięci historycznej sprzed roku [WIDEO]

Niemcy zawracają migrantów do Polski bez formalnych procedur? Ujawniono szokującą praktykę
