Przejdź do treści
14:32 Wielkopolskie: Na karę 15 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Poznaniu 33-letniego Kamila M. Mężczyzna był oskarżony o wykorzystanie seksualne siedmiorga małoletnich w wieku od 6 do 11 lat
13:47 Skandal! We wrocławskiej podstawówce kazano dzieciom przebrać się za odmienną płeć. Sprawę ukryto przed rodzicami
12:56 Siedem osób, w tym prezesów spółek komunalnych zajmujących się gospodarowaniem odpadami, zatrzymali wrocławscy funkcjonariusze CBA w śledztwie w sprawie nieprawidłowości przy przetargach. Zatrzymania przeprowadzono w czterech województwach
12:40 Lubelskie: Będzie dalszy ciąg procesu 45-letniego Karola M., który został nieprawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabicie komorniczki w 2022 r. w Łukowie. Apelacje złożyły wszystkie strony
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie Olkusz - spotkanie z mieszkańcami z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Marcina Horały - 17:00 (os. Pakuska / Klub Przyjaźń ) ul. Legionów Polskich 14
Spotkanie Dziś w Zabrzu obywatelski kandydat na Prezydenta RP Karol Nawrocki spotka się z mieszkańcami. Początek otwartego spotkania o godz. 18.00. Miejsce: Plac Wolności w Zabrzu
Spotkanie Mateusz Morawiecki, Waldemar Buda, Michał Dworczyk, Piotr Müller zapraszają we wtorek, 13 maja, o godz. 18, do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie (pl. Narutowicza 1A) na "Konwencję prawdziwego Rafała Trzaskowskiego"
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Węgierska Górka zaprasza na spotkanie z posłami Marcinem Horałą i Grzegorzem Pudą, 13 maja (wtorek), g. 17.30, Biblioteka Gminna w Cięcinie, budynek OSP, ul. św. Floriana 8. Węgierska Górka
Spotkanie Krakowski Klub „Gazety Polskiej” - Marek Michno, Ryszard Majdzik, Radna Sejmiku - Barbara Nowak, a także NSZZ Solidarność - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14 maja (środa), g. 17, Plac Matejki, Kraków.
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Rawa Mazowiecka II zaprasza na spotkanie z dziennikarzem śledczym TV Republika Piotrem Nisztorem, 13 maja (wtorek), g. 17.30, Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny "Inki", ul. Krakowska 6C, Rawa Mazowiecka
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Protest Krakowski Klub „GP”, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy Zarządzie Regionu Małopolska - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14.05 (środa) godz. 17:00 Kraków, Plac Matejki
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellońska 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

"Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki"

Źródło: flickr/Paul Arps/CC BY 2.0

Żydzi chcą być Polakami. Większość nie zna języka polskiego, część nie wie gdzie Polska leży, jednak masowo ubiegają się o polski paszport i jak się okazuje z powodzeniem.

"Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia" - pisał już w ubiegłym roku na portalu nowakonfederacja.pl Gabriel Kayzer prawnik, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Jak podkreślał dziennikarz, co roku rośnie liczba paszportów, wydawanych przez polski konsulat w Tel Avivie. W styczniu 2014 r. polskie MSZ podało statystyki z których wynika, że od roku 2002 do 2013 liczba ta wzrosła z 448 do 2727 rocznie. Ponadto w latach 2004 - 2013 polski konsulat nie odrzucił ani jednego wniosku o wydanie paszportu obywatelowi polskiemu, pochodzącemu z Izraela.

Paszporty jak świeże bułeczki

Osoby otrzymujące paszport nie zawsze uzyskują polskie obywatelstwo, jednak po upływie dziesięcioletniego terminu ważności paszportu, wymieniają go na nowy. Dodatkowo część osób otrzymujących polskie obywatelstwo, nie ubiega się od razu o wydanie paszportu. Jednocześnie co roku coraz więcej osób nie tylko wymienia paszporty, ale otrzymuje je po raz pierwszy. Ciekawym jest fakt, że to za rządów Platformy Obywatelskiej nastąpił gwałtowny wzrost wydawanych dokumentów Żydom. W latach 2008-2009 wzrost był prawie trzykrotny.

Zdumiewające jest, że aby poświadczyć polskie obywatelstwo, Żydzi nie muszą nawet znać języka polskiego. W 2012 r., Itamar Eichner na łamach artykułu „Israelis line up for Polish citizenship” [Izraelczycy ustawiają się w kolejkach po polskie obywatelstwo] na stronie Ynetnews.com informował, że zaledwie jedna na 20 osób w kolejce do polskiego konsulatu zna język polski, a wiele z nich nie ma nawet pojęcia, gdzie Polska... leży!

Skąd takie zainteresowanie wśród Żydów polskimi paszportami?

– Polskie obywatelstwo jest teraz dla Izraelczyków o polskich korzeniach biletem do Unii – piszą wprost izraelskie kancelarie prawne, które czerpią niemałe profity na tym procederze. Polski paszport gwarantuje możliwość zamieszkania w dowolnym państwie UE i korzystanie z przywilejów, należnych obywatelom państw członkowskich. W ten sposób mogą pracować, studiować oraz zakładać i prowadzić biznesy na terenie UE bez żadnych ograniczeń. Zresztą jak podaje Eichner, większość z tych osób wprost deklaruje, że zależy im nie na podróży do Polski, ale żeby móc swobodnie poruszać się po krajach członkowskich UE.

Na wszystkim można zrobić biznes...

Zarówno w Polsce jak i w Izraelu wyspecjalizowały się kancelarie prawne, które pomagają w spełnieniu niezbędnych formalności, są to m.in. CK LAW OFFICE Kancelaria Adwokacka Piotr Cybula, Yoav Levi – Attorneys at Law czy Hawel Tocker & Co Law Office. Przeszkodą tutaj nie jest nieznajomość języka polskiego, czy brak wymaganych dokumentów - kancelarie te pomagają wszystko załatwić. Wielodzietnym rodzinom udzielane są nawet specjalne rabaty.

Co ciekawe, większość osób wnioskujących o przyznanie polskiego obywatelstwa to trzecie pokolenie tych, którzy przybyli do Izraela z Polski. Liczna część tych osób to najczęściej uczestnicy wycieczek do miejsc pamięci, odwiedzający głównie obozy śmierci, przez co mogą mieć nieco wypaczony obraz naszego kraju.

Pracownicy konsulatu w Tel Avivie zdają sobie sprawę z tego, że proceder ten godzi w interesy Polski, jednak z uwagi na groźbę  o posądzenie o antysemityzm, przystają na niego. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, to możemy zakładać, że do 2020 r. w Izraelu będzie 10 tys. dodatkowych obywateli polskich, których nic z Polską nie łączy.

fronda.pl

Wiadomości

Gronkiewicz-Waltz nie wierzy w zwycięstwo Trzaskowskiego?!

Bogdan Święczkowski: trwa ustrojowy zamach stanu

Suski: Trzaskowski jest finansowany przez deweloperów. Politycy komentują aferę mieszkaniową

Cztery lata więził i znęcał się nad kobietą. Teraz stanie przed sądem

Jakubiak w Radio Republika: Jeśli Trzaskowski wygra, to nie będzie Polski

Afera mieszkaniowa. Kaleta i Śliwka o eksmisji sześciolatka i decyzjach Trzaskowskiego

Reginia-Zacharski: „Trzech kandydatów koalicji, ale skuteczność bliska zeru”

Skandal! We wrocławskiej podstawówce kazano dzieciom przebrać się za odmienną płeć

Hołownia wprowadza w błąd wyborców? Sachajko interweniuje ws. znaku Polski Walczącej

Suski: „Telewizja publiczna w likwidacji upadła całkowicie”

Były naczelnik zatrzymany. Śledczy badają powiązania z aferą śmieciową

Chodakowska: „Nie gotuję, bo nie umiem” – trenerka tłumaczy ceny swojego cateringu

Rosja odpowiedzialna za strącenie samolotu nad Ukrainą w 2014 r.

Hurkacz zawalczy o ćwierćfinał w Rzymie

Mocne słowa Święczkowskiego: „Minister Finansów i PKW nie respektują wyroku SN”

Najnowsze

Gronkiewicz-Waltz nie wierzy w zwycięstwo Trzaskowskiego?!

Jakubiak w Radio Republika: Jeśli Trzaskowski wygra, to nie będzie Polski

Afera mieszkaniowa. Kaleta i Śliwka o eksmisji sześciolatka i decyzjach Trzaskowskiego

Reginia-Zacharski: „Trzech kandydatów koalicji, ale skuteczność bliska zeru”

Skandal! We wrocławskiej podstawówce kazano dzieciom przebrać się za odmienną płeć

Bogdan Święczkowski: trwa ustrojowy zamach stanu

Suski: Trzaskowski jest finansowany przez deweloperów. Politycy komentują aferę mieszkaniową

Cztery lata więził i znęcał się nad kobietą. Teraz stanie przed sądem